Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie na Zochovej chate

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Piesok - PK (2)

Zochova chata

Na západe Slovenska, v malokarpatskom regióne, sa rozprestiera obľúbená rekreačná oblasť Modra - Piesok, no je známa aj pod označením Zochova chata. Ide o jednu z miestnych častí mesta Modra, spolu so strediskom Harmónia a obcou Kráľová, ktorá sa rozprestiera len 7 km od Modry. Pokiaľ hľadáte miesto bohaté na turistické chodníky a s príležitosťami na lyžovanie pre začiatočníkov, našli ste ho.

Kam sa zatúlať so svojimi turistickými topánkami? Jednoznačne by ste na svojich potulkách prírodou nemali vynechať výstup na najvýraznejší vrch Malých Karpát, na Veľkú Homoľu, kde sa nachádza drevená rozhľadňa, z ktorej sa turistom naskytne nádherný výhľad na Podunajskú nížinu, Biele Karpaty, Považský Inovec, Tribeč, Strážovské vrchy, no aj na Vtáčnik a Veľkú Fatru. Po ceste na vrchol môžete naraziť na Štúrovu lavičku, ktorá predstavuje pamätné miesto častého oddychu najvýznamnejšieho politika Ľ. Štúra. Vyhľadávané sú aj Tisove skaly, kremencové bralá Traja jazdci, Panský dom - miesto v lokalite Piesok, kde končí Panských chodník vychádzajúci z Modry, a Medvedia skala, ktorú vyhľadávajú hlavne začiatoční skalolezci. Približne 3 km od rekreačného strediska sa nachádza jeden z unikátov stredoeurópskeho staviteľstva, hrad Červený kameň, v ktorého priestoroch sa nachádza významné múzeum so zaujímavou expozíciou dobového života vysokej šľachty. V obci Častá nájdete aj Sokoliarsky dvor Astur, kde sa počas sezóny prezentujú letové ukážky dravcov. Ide o najväčšiu expozíciu dravcov na Slovensku.

Je zima a vy by ste si radi oddýchli na lyžiach? Lyžiarske stredisko Zochova Chata ponúka dve zjazdovky určené predovšetkým pre začiatočníkov, na svoje si prídu hlavne deti, pre ktoré sú tieto vleky ako stvorené. Pre milovníkov bežkovania máme tiež dobré správy, nájdete tu množstvo trás, ktoré sú obklopované peknou okolitou prírodou. O pár kilometrov ďalej sa rozprestiera lyžiarske centrum Pezinská baba s viacerými zjazdovkami, ktoré sú určené pre pokročilých a náročných lyžiarov.

Priamo na úpätí Malých Karpát, uprostred starého bukového lesa, leží štvorhviezdičkový hotel Zochova chata, ktorý ponúka svojim hosťom množstvo možností ako si užiť každý deň strávený na danom mieste. Priamo v areáli bolo vybudované kroketové ihrisko, trávnatá plocha na futbal, nohejbal, bedminton a podobne. Je tu aj priestor na posedenie pri ohni, prírodné detské ihrisko či požičovňa horských bicyklov. Nájdete tu odpočinok v elegantných a vkusných izbách, no aj v luxusných apartmánoch. Môžete sa zrelaxovať v exkluzívnom Wellness&Spa centre, ktoré ponúka okrem bazénu, vírivky a saunovania aj rozličné masáže, procedúry a k dispozícií máte aj fitnes centrum s telocvičňou.

Ste labužníkom vína? Ak áno, potom by ste mali vedieť, že v Modre sídli i Malokarpatská vínna cesta, ktorá zabezpečuje prezentáciu a propagáciu celého regiónu doma i v zahraničí. Nezabudnite preto navštíviť krásne zrekonštruované vinohradnícke domy a doprajte si kulinárske špeciality tohto regiónu.