Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie v Zlatníckej doline

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Skalica - SI (1)

Zlatnícka dolina

Neďaleko pôvabného mestečka Skalica, na úpätí Bielych Karpát sa nachádza rekreačné stredisko Zlatnícka dolina. Ide o prímestskú časť Skalice posadenú do čiastočného lesnatého porastu a krásneho vŕškového prostredia.

Zlatnícka dolina v prvom rade ponúka turistické vyžitie. Lesné chodníčky vás prevedú okolitými Bielymi Karpatmi. Môžete zvoliť ľahšie prechádzky, ale aj náročnejšie túry. Veľmi zaujímavé sú náučné chodníčky, ktoré návštevníci radi vyhľadávajú, pretože sa okrem čerstvého vzduchu a pohľadu na krásnu prírodu aj niečo dozvedia o regióne, v ktorom sa nachádzajú. Jeden náučný chodník sa tiahne Bielymi Karpatmi, ďalšie dva zamerané prevažne na históriu, zase popri mŕtvom ramene Lipa a Persúnska lúka, či miestnymi vinohradmi. Veľmi obľúbenou turistickou destináciou býva najzápadnejší salaš na Slovensku, s pravým bačom a ovcami. Na nádhernej lúke a v lone prírody sa prenesiete do čias vašich starých mám a možno vo vás vyvolá spomienky na bezstarostné detstvo pri zvieratách na vidieku.

Cyklisti sa potešia mnohým cyklotrasám v okolí. Možno zvoliť cyklistiku po Záhorí, či zájsť až do Čiech. Kto si trúfne, môže sa vybrať kopaničiarskou magistrálou až do Nového mesta nad Váhom. Každá cyklotrasa je niečím zaujímavá. Na jednej obdivujete prírodu a neďaleké Biele Karpaty, na ďalšej spoznávate záhorácke dedinky a kultúru, či rieku Morava. Veľmi obľúbenou zastávkou v rámci tohto regiónu je Baťov kanál. Cyklistom je zrejme dôverne známy, keďže popri ňom vedie cyklotrasa až do útrob Českej republiky. Pre peších je možnosť previesť sa po ňom na loďke a užívať si slniečko. Nadšeným rybárom zrejme netreba predstavovať Skalické rybníky. Pre turistov či cyklistov budú vhodným miestom pre oddych, načerpanie nových síl a prípadne ochutnanie nejakej tej rybacej špeciality.

Pre trošku histórie možno navštíviť neďalekú Skalicu, ktorá ponúka hneď niekoľko svojich historických dominánt. Za zmienku stojí rotunda, vyhliadková veža, farebný Dom kultúry, či pôvodný mlynársky dom, ktorý opäť melie. Nezabudnite ochutnať pravý skalický trdelník, či navštíviť historickú Ledovňu a popiť troška skalického vína.

Po náročnej túre, cyklistike alebo len po krátkej prechádzke, sa môžete schladiť v niektorom z bazénov priamo v areály Zlatníckej doliny. Športovci si môžu zahrať tenis, volejbal alebo futbal. Golfové ihrisko sa tiež teší hojnej návštevnosti, keďže predsa tu sa priveľké športové výkony nemusia podávať. Na dovolenke ide predsa o zábavu. V rámci areálu Zlatníckej doliny na vás čaká ešte niekoľko prekvapení. Pre milovníkov adrenalínu je pripravená Tarzánia, ktorá ponúka hojné vyžitie na lane, prekonávaním prekážok v úctyhodnej výške. Ale nemusíte sa báť, je vhodná aj pre začiatočníkov.

Zlatnícku dolinu je možné navštíviť aj v zime. Ako jediná v Záhorskej nížine ponúka možnosť lyžovať sa na udržiavanom svahu. V zime je toto prostredie obzvlášť vhodné pre bežkárov, ktorí sa môžu kochať bielou prírodou.

Priamo v Zlatníckej doline je možnosť ubytovať sa či už v chatkách, penziónoch alebo hoteloch. Vďaka svojej veľmi zaujímavej polohe pri Bielych Karpatoch, odkiaľ je blízko do rôznych destinácii, dovolenka ulahodí naozaj každému. Ak sa prídete pozrieť na pohostinných Záhorákov, tí vám doprajú toľko zábavy a zážitkov v tomto regióne, že sa na tieto miesta budete znova radi vracať.