Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie v Žiarskej doline

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Žiar - LM (1)

Žiarska dolina

Žiarska dolina sa nachádza na južnej strane Západných Tatier, preteká ňou potok Smrečinka a vedie cez ňu asfaltová cesta zo Žiaru do Smutného Žiarskeho alebo do Baníkovského sedla.

V ústí doliny je vybudované rekreačné stredisko, ktoré slúži na oddych, ubytovanie, či občerstvenie a je rovnako východiskovým bodom na turistiku po okolitých turistických cestičkách.

Žiarska dolina je najfrekventovanejším nástupným miestom do Roháčov z liptovskej strany. V posledných úsekoch hornej časti doliny stojí Žiarska chata a je jedinou vysokohorskou chatou v Západných Tatrách. Chata tvorí odpočinkové centrum pre turistov, ale aj vstupnú bránu na vysokohorské túry. Vedie na ňu pohodlná cesta, ktorú možno opustiť a pustiť sa po turistických chodníčkoch na okolité končiare a na hlavný roháčsky hrebeň. Ak by vám odišli sily, či hnalo naspäť nepriaznivé počasie, môžete sa dolu zviesť na kolobežkách. Dlhšie či kratšie okruhy v rámci doliny a okolitých hrebeňov sú zaujímavé práve svojimi nezabudnuteľnými výhľadmi. Ak sa dostanete na hrebeň, idete už takmer výlučne po vrcholkoch hôr, nebránia vám stromy, ale na druhej strane treba dať pozor na prípadné búrky. Práve preto býva Žiarska dolina a z nej ústiace chodníčky hojne navštevovanou destináciou počas letných mesiacov. Spokojní sú nároční ale aj rekreační turisti nakoľko sa možno prejsť v rámci doliny na Žiarsku chatu alebo skúsiť na niektorých úsekoch turistických okruhov aj reťaze. Cez Žiarsku dolinu a jej krásnu prírodu sa dostanete k Roháčskym plesám, cez ktoré ďalej pokračuje už poľská hranica alebo vystúpte na vrchy Baníkov, či Baranec. Obec Žiar je východiskovým bodom do Žiarskej doliny. Okrem nej sa v okolí nachádzajú turisticky významné obce Konská, Jalovec, či Smrečany.

Neďaleko týchto dediniek sa nachádza centrum regiónu, Liptovský Mikuláš. Malebné liptovské mestečko vás poteší svojim historickým centrom, múzeami a galériami. Milovníkov zábavy dozaista poteší známa Tatralandia, centrum všetkých kúpania chtivých nadšencov. Kúpalisko je najväčšie nie len u nás na Slovensku ale aj v Čechách a Poľsku, takže sa môžete tešiť na množstvo bazénov, toboganov a atrakcií. Prírodné kúpanie zastreší Liptovská Mara, nachádzajúca sa len kúsok od Liptovského Mikuláša. V jej okolí sa vyjašíte na plážach, kde si môžete zahrať rôzne športy cez volejbal až k futbalu alebo absolvujte vyhliadkovú plavbu, či samostatnú plavbu na vodnom skútri. Požičajte si loďku a súkromne objavujte tajomstvá liptovského mora. Práve tu môžete položiť základy surfingu, či jachting, aby ste raz na skutočnom mori boli aspoň troška bližšie k morským vlkom. Liečivé pramene nájdete v obci Liptovský Ján, kde im možno dovoliť, aby pomohli vyliečiť niektorý z vašich neduhov, alebo sa len jednoducho kúpať vo viacerých bazénoch, ktoré kúpalisko ponúka.

Priamo za obcou Žiar sa nachádza menšie lyžiarske stredisko Žiar - Dolinky. Okrem večerného lyžovania začiatočníkov poteší lyžiarska škola. Ďalšie menšie lyžiarske stredisko sa nachádza takmer priamo v Liptovskom Mikuláši. Stredisko Podbreziny je vhodné pre začiatočníkov ale aj náročnejších lyžiarov, vďaka svojej strednej obtiažnosti.

Žiarska dolina vám ponúka ubytovanie jednoduchšieho ale aj nadštandardného typu v podobe chát, chalúp, penziónov a hotelov. Neváhajte spoznávať krásy Slovenska práve v tejto oblasti a prežite príjemnú letnú dovolenku alebo sa zabavte na Vianoce, silvester či Veľkú noc.