Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie na Zelenej vode

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Nové Mesto nad Váhom (1)

Zelená voda

Vo vzdialenosti 2 km od Nového Mesta nad Váhom leží rekreačno-športový areál Zelená voda poskytujúci množstvo príležitostí na rôzne aktivity. Stredisko sa nachádza na pravej strane rieky Váh pri úpätí Malých Karpát. Súčasťou areálu je predovšetkým jazero s rovnakým názvom. Ide o prírodné kúpalisko v Trenčianskom kraji, ku ktorému patrí aj obľúbená trávnatá pláž Perla.

Ak zamierite do tejto oblasti, najbližšie mesto, na ktoré naďabíte, bude Nové Mesto nad Váhom. Návštevníkov láka svojím historickým Námestím slobody, ktoré môže poslúžiť ako perfektné miesto na večerné romantické prechádzky. V meste nie je núdza o sakrálne stavby, ako je Kostol Narodenia Panny Márie s hlavným barokovým oltárom, ktorý je považovaný za najkrajší v strednej Európe. Na severe leží mesto Trenčín poskytujúce turistom množstvo zaujímavých miest a zážitkov. Jeho dominantou je Trenčiansky hrad so známou a veľmi obľúbenou Studňou lásky. Ak sa vyberiete na exkurziu, sprievodca vám určite rozpovie príbeh jej vzniku a ďalšie povesti a legendy, ktoré sa viažu s hradom. Okrem viacerých kostolov a kaplniek sa tu nachádza aj Trenčianska synagóga, ktorá patrí k najkrajším dielam na Slovensku. Mestská veža tvorí vstup na známe Mierové námestie, ktoré sa tiahne pozdĺž mesta a je vhodné na romantické prechádzky vo dvojici. Smerom na juh sa rozprestiera kúpeľné mesto Piešťany patriace do oblasti Podunajskej roviny, pod pohorím Považský Inovec. Toto mesto je vhodné na odpočinok v podobe prechádzok peknou prírodou alebo relaxu vo wellness. Obľúbené je aj prírodné kúpalisko Sĺňava, ktoré láka návštevníkov širokým výberom rozličných vodných športov, atrakciami a pod. Na západe môžete nájsť dedinku s názvom Bzince pod Javorinou s rodným domom spisovateľky Ľudmily Podjavorinskej, s pamätnou izbou a jej hrobom na miestnom cintoríne.

Radi by ste sa počas svojej dovolenky venovali aktívnemu oddychu? Trenčiansky kraj je medzi milovníkmi prírody známy veľkým množstvom cyklotrás a turistických chodníkov. Je len na vás, po ktorej ceste sa vyberiete. Rodinky s deťmi si môžu zvoliť jednoduchšie trasy, zatiaľ čo skúsení turisti môžu vyskúšať aj náročnejšie túry. Ak uprednostňujete pešiu turistiku, obľúbenými sú napr. Náučný chodník Beckovské hradné bralo a Náučný chodník Sychrov, počas ktorých môžete navštíviť hrad Beckov, židovský cintorín a Lipový sad alebo Náučný chodník Beckov a Beckovské Skalice, ktorý je najnáročnejší a vedie až k rodnému domu Štúra. Počas svojich turistických výletov by ste nemali vynechať ani Čachtický hrad pri obci Čachtice, rozprestierajúci sa v chránenej oblasti Malých Karpát. Po tom ako sa dostanete do cieľa, naskytne sa vám krásny výhľad na obec Višňové a na hrebeň Považského Inovca. V tomto pohorí sa nachádza zrúcanina Tematínskeho hradu, ktorý patrí medzi najvyššie položené hrady Slovenska. V jeho okolí sa rozprestierajú Tematínske vrchy vyhľadávané predovšetkým pre svoje rozsiahle stepné lúky. Ak si chcete prezrieť prírodu popri jazde na bicykli, okolo Nového Mesta nad Váhom sa nachádza viacero cyklomagistrál, ako napríklad Čachtice – Stará Turá, Trenčín – Nemšová alebo Nové Mesto nad Váhom – Bošáca.

Priamo v areáli Zelenej vody budete mať možnosť zahrať si tenis, badminton, plážový volejbal alebo si vyskúšať vodné bicyklovanie a windsurfing. V okolí strediska sa vám ponúkajú aj ďalšie služby, napríklad paragliding, jogging alebo dokonca splavovanie Váhu.

Lokalita Zelená voda vám ponúka rôznorodé ubytovanie. Tí náročnejší si môžu zvoliť krátkodobé bývanie v hoteloch či penziónoch. Pre milovníkov prírody je k dispozícií kemping, stanovanie alebo karavan. Jednou z možností je aj bývanie vo vybavených domčekoch poskytujúcich 5 lôžok spolu s prístelkou.

Ak premýšľate kde stráviť svoju letnú dovolenku, toto miesto je vhodným riešením. Nielenže je k nemu dobrý prístup z diaľnice, môžete si tu vyskúšať množstvo zaujímavých vodných športov, či sa len zrelaxovať pri vode.