Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Záhorská nížina

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Šaštín - Stráže (1)

Záhorská nížina

Záhorská nížina je pomerne teplou časťou Slovenska, ktorú obkolesujú Malé Karpaty, rieka Morava, hranica s Českou republikou a Rakúskom. Hlavnými a najdôležitejšími mestami regiónu, nazývaného Záhorie, sú Malacky, Senica, Šaštín-Stráže, Stupava, Holíč a Skalica. Každé z týchto miest ponúka niečo iné v podobe turistiky, kúpania alebo kultúry.

Záhorácke mestá ponúkajú hneď niekoľko svojich krás. Malacky potešia predovšetkým nadšencov histórie, ktorí obľubujú jednodňové historické zážitky. V Malackách, ako Záhoráci hovoria, si môžete pozrieť Františkánsky kostol a kláštor, ku ktorým je dnes pripojené cirkevné gymnázium. Pod kostolom môžete zažiť troška tajomna v podzemných kryptách, kde odpočíva okolo 300 nebožtíkov. Nedá sa však povedať, že to tak bolo vždy, nakoľko v komunistických časoch sa o podzemných kryptách len šepkalo a nakoniec paradoxne vďaka vandalom, boli znova objavené a zrekonštruované. Malacky sa pýšia ešte niekoľkými zaujímavosťami. Ako tretie na svete sú Malacky domovom svätých schodov, ktorých originál sa nachádza len v Ríme a ďalšia kópia v Jeruzaleme. Krásny park s kaštieľom, ktorý sa stal domovom nemocnice, dotvára zaujímavú históriu tohto mestečka a ponúka krásnu prírodu v centre mestského ruchu.

Skalica je mestom bohatým na históriu, kde nájdete staré skalické hradby, niekoľko kostolov spolu s kláštormi, či dokonca morový stĺp. Mestečko si zachovalo svoj historický ráz a centrum mesta tvorí pamiatková zóna, v ktorej okrem iného možno navštíviť známu rotundu, pôvodný mlyn bratov Pilárikových, či najkrajší dom mesta - Dom kultúry. Za zmienku stojí aj historická tzv. Ledovňa, vyhliadková veža pri farskom kostole alebo kalvária. Milovníci golfu nájdu v oboch mestečkách golfové ihriská.
Skalica ponúka okrem histórie aj možnosť oddychu na slniečku, člnkovaním sa na Baťovom kanáli. Peknú prechádzku môžete absolvovať aj k rieke Morava, či sadnúť na bicykel a brázdiť dlhé cyklistické trasy.

Holíč je ďalším mestečkom ponúkajúcim časť histórie, známym predovšetkým holíčskymi megalitmi. Sú posolstvom o uctievaní bohov v dávnych slovanských časoch, o ktorých bádanie majú záujem aj mnohí zahraniční odborníci. Z Holíča možno podniknúť rôzne výlety do okolia, napríklad na habánsky dvor vo Veľkých Levároch, do kúpeľného mesta Smrdáky, do neďalekých Čiech, alebo sa pokochať v prírode na neďalekom hrade Branč.

Na jeseň sa v mestečku Stupava koná známy Deň zelá, kde môžete ochutnať pravú stupavskú kapustu, vybrať sa na miestne ľudové trhy a pochytiť čo to z miestnej kultúry, keďže sa na pódiu predstavia rôzne folklórne, spevácke, či divadelné súbory.

Turistické chodníčky vedú na Záhorí predovšetkým zo Zlatníckej doliny, ktorá ponúka svoje služby na úpätí Bielych Karpát. Okrem turistiky je tu v letných mesiacoch možnosť kúpania a naopak v zime možnosť lyžovania. Zlatnícka dolina ako jediná v Záhorskej nížine ponúka lyžiarsky vlek, preto v tomto regióne nenájdeme iné zimné strediská. Turistické chodníčky vedú aj z mestečka Stupava na blízku zrúcaninu Pajštún. Okrem pešej turistiky možno využiť cyklistickú trasu k rieke Morava, kde sa nachádza chránená krajinná oblasť. Toto krásne pririečne územie vám ukáže svoju prírodu, veľké lúky a možno sa po nej dostať až k hradu Devín, kde sa vlieva Morava do Dunaja. Rybári si prídu na svoje v blízkych okolitých jazerách Malé a Veľké Axi, či na vodnej nádrži v Lozorne. V Stupavskom a Lozornianskom potoku je možné loviť dokonca pstruhy. Počas jesennej sezóny je možné turistiku obohatiť o hubárske potulky v horách Malých Karpát, kde sa zvyknú vyskytovať obľúbené dubáky.

Chýbajúcu zimnú sezónu vynahradia letné mesiace, počas ktorých je možné sa na Záhorí kúpať v rôznych prírodných, či umelo vytvorených objektoch. Známym centrom letnej rekreácie je Šaštín - Stráže pri pieskovom jazere Gazárka. Nakoľko sa tu ťažil piesok, ponúka sa okolo jazera niekoľko pieskových pláží, možnosť hrania volejbalu, či ubytovanie v miestnych chatkách. Typické borovicové lesy obkolesujú jazero a človek má v tomto stredisku pocit skutočnej prírody. Za zábavou sa po večeroch možno vybrať do známej miestnej diskotéky, kam sa schádza takmer celé Záhorie. Letným festivalovým rajónom je priehrada Rudava pri Malých Levároch, kde sa v lete koná hudobno – športový festival Summer beach Rudava. Môžete tu zažiť príjemnú autokempingovú dovolenku. Ďalšia vodná rekreácia je možná pri meste Senica pri Kunovskej priehrade. Okrem rôznych vodných športov možno pobyt spojiť s prechádzkami do prírody, cykloturistikou, či in-line korčuľovaním. Nachádza sa tu aj náučný chodník a na rozdiel od Malých Levárov alebo Gazárky sa Kunovská priehrada nachádza vo vŕškovom území, čo opäť mení celkový zážitok z pobytu. Umelo vytvorené kúpaliská ponúkajú Malacky a Zlatnícka dolina pri Skalici. S kúpaním možno spojiť aj Smrdáky, známe svojou liečivou kúpeľnou silou vďaka sírnovodíkovej minerálnej vode a sírneho bahna. Nech vás neodradí názov obce a ani charakteristická vôňa tohto mesta, pretože práve v nich sa spája ich liečivé bohatstvo.

Vďaka rôznorodosti atrakcií v Záhorskej nížine je možné ubytovať sa v rôznych hoteloch, penziónoch, rekreačných domoch, chatových oblastiach, či dokonca v autokempingu. Miestne služby ponúkajú požadovaný štandard, aby ste prežili príjemnú dovolenku medzi známymi tvrdými Záhorákmi, ktorých tvrdosť charakterizuje len spôsob reči, ale určite nie povaha. Ukážu vám svoju pohostinnosť a vždy dobrú náladu.