Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Východná

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Kráľova Lehota (1)

Východná

Obec Východná sa rozprestiera medzi obcami Hybe a Važec na úbočí Nízkych Tatier a na okraji Vysokých Tatier.

Dedinka je hojne navštevovaná pre svoju folklórnu tradíciu. Každoročne sa práve tu koná folklórny festival, na ktorom sa to hemží krojmi, dobovými tancami a zvykmi. Slovenskí ale aj zahraniční milovníci klasickej kultúry a tradícií radi obdivujú folklórne tanečné či spevácke súbory alebo zručných remeselníkov. Mnoho z tradícií si môžu vyskúšať samotní návštevníci vďaka bohatému programu a rôznych workshopov. Východná sa pýši folklórnou tradíciou. Aj pomimo festivalu, môžete obdivovať stálu expozíciu drevených ľudových plastík alebo sa z vyhliadkovej drevenej veže „Májky“ kochať krásnym okolím.

Dedinka je pre svoju výhodnú polohu priamo medzi Tatrami vynikajúcou východiskovou stanicou do okolitých hôr. Môžete sa vybrať na turistické potulky smerom do Nízkych Tatier k vodnej nádrži Čierny Váh alebo sa vybrať na náročnejšiu turistiku naprieč horami až k Ďumbieru, na Ohnište, či až do Jánskej doliny. Prejdite sa popri Čiernom Váhu pešo alebo na bicykli, či sa vyberte na zber húb alebo zakúste rybolov. Pre cyklistov je tu hneď niekoľko cyklotrás, ktoré ocenia najmä cestní cyklisti. Brázdite viaceré turistické chodníčky, ktoré sa nachádzajú v okolí nádrže smerom hlbšie do Nízkych Tatier. Navštívte napríklad krásnu Liptovskú kotlinu alebo usadlosť Svarín, či samoty, ktoré lemujú prietok Čierneho Váhu. Na opačnú stranu sa môžete vybrať do Podbanského, odkiaľ vedú chodníčky do Tichej a Kôprovej doliny, do tatranských častí, kde turistická noha zájde pomenej a vy si môžete užívať ticho v náručí mohutných skál. Alebo sa vyberte na vysokohorskú túru na Kriváň, symbol Slovenska, ktorý by nemal byť opomenutý žiadnym Slovákom. Troška ďalej, či už dlhšou túrou po tatranskej magistrále alebo pohodlnejšie autom, sa môžete vybrať k Štrbskému plesu. Pokochajte sa jeho krásnou scenériou, povozte sa na romantických lodičkách, alebo zažite troška adrenalínu a skočte si bungee jumping. Okolie Východnej tvorí krásna a nezabudnuteľná príroda, je rajom pre turistov, ktorí obľubujú aktívnu dovolenku.

Nie veľmi ďaleko sa nachádza pravé slovenské mestečko Liptovský Mikuláš a za ním slovenské more Liptovská Mara. V Liptovskom Mikuláši navštívte historické centrum, či pravú spišskú reštouráciu s dobrými haluškami alebo si spravte výlet plný kúpania a vodných športov. Na Mare sa môžete potápať, brázdiť jej hladinu na vodnom skútri alebo sa kochať jej krásami na vyhliadkovej lodi. Vyskúšajte rafting, či surfovanie a dozaista budete s radosťou spomínať na dni prežité práve pri tejto veľkej vodnej nádrži.

Nakoľko sa Východná pýši svojou zaujímavou polohou, jej prednosti si uvedomujú aj miestni obyvatelia. Preto ponúkajú široké spektrum ubytovania, či už v jednoduchých chatách alebo komfortných chalupách, až po malé a väčšie penzióniky, či luxusnejšie hotely. Ak ste turistickí nadšenci, ktorí hľadajú rozmanitú prírodu a popri tom možnosť kúpania sa, kde vás neodradí prístup k vode vo vzdialenosti niekoľkých kilometrov, dedinka Východná je ideálnym miestom pre strávenie letnej dovolenky. Východnú radi navštevujú starší aj mladší návštevníci, skupiny či rodinky s deťmi.