Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Veľký Meder

Odoslať

Veľký Meder

Prvá písomná zmienka o mestečku Veľký Meder, pochádza z roku 1268. Od tohto roku sa mesto rozvíjalo, dokonca v roku 1466 bolo povýšené na mestečko s jarmočným a trhovým právom. V súčasnosti tvorí jedno z najvýznamnejších turistických centier južného Slovenska. Rozprestiera sa v južnej časti Podunajskej nížiny na Žitnom ostrove v okrese Dunajská Streda.

Pre milovníkov kultúrno-historických pamiatok má Veľký Meder pripravených niekoľko zaujímavostí. Najstaršia budova mesta bola postavená v roku 1836 a dnes slúži ako Vlastivedný dom, ktorý vám pripomenie spôsob života obyvateľov v 19. storočí. Pozoruhodnou stavbou je aj rímskokatolícky Kostol sv. Michla, postavený v polovici 19. storočia na mieste stredovekého kamenného kostola. Z pôvodnej stavby sa zachoval len malý zvon, ktorý je považovaný za relikviu. Výzdoba kostola je tvorená vyrezávanými sochami svätcov a oknami s vitrážou. V meste nie je o zaujímavosti núdza, jednou z nich je aj spomienka na návštevu kráľa Mateja, dub kráľa Mateja, ktorý je zároveň symbolom Veľkého Medera.

Ani história, ani kultúra nie sú najväčším lákadlom Veľkého Medera. Tým je jednoznačne termálne kúpalisko Thermal Corvinus Veľký Meder, ktorý bol postavený v príjemnom a pokojnom prostredí lesoparku. Kúpalisko je pripravené počas celého roka na rôznej kategórie návštevníkov. Pre zábavu chtivé deti sa tu nachádza niekoľko bazénou spolu s toboganmi a jedinečné interaktívne vodné ihrisko. Športovci majú okrem plaveckého bazéna k dispozícii aj športoviská, kde si môžu zahrať volejbal či nohejbal. O zábavné aktivity sa postará aj lanový park Tarzánia, ktorý sa vyznačuje najdlhšou lezeckou dráhou na Slovensku, zriadenou v korunách stromov. Boli tu vytvorené trasy pre deti aj dospelých, ktoré sa postarajú o značnú dávku adrenalínu a úsmevy na tvárach po zdolaní všakovakých prekážok. Ak sa túžite zregenerovať a oddýchnuť si od bežných problémov, stačí si vybrať z rôznych ponúkaných wellness služieb akými sú sauna centrum, soľná jaskyňa, masáže, jakuzzi, morský kúpeľ či kozmetika. Po všetkých atrakciách a procedúrach sa nahoďte do gala a zájdite si na dobrú romantickú či rodinnú večeru do miestnej reštaurácie, alebo priamo v areáli do koliby s rybárskymi špecialitami.

Ak sa vám zachcelo pohybu po čerstvom vzduchu a v príjemnom prostredí, sadnite na bicykle a prevezte sa po nenáročnej cyklotrase, vedúcej priamo z Medera. Cesta vám umožní zastaviť sa pri vodných mlynoch v Dunajskom Klátove, Jahodnej a Tomášikove a taktiež sa pokochať nádhernou prírodou Národnej prírodnej rezervácie Klátovské rameno.

Dovolenka vo Veľkom Mederi vám pomôže načerpať nové sily počas jarných či letných prázdnin, alebo počas predĺženého víkendu. Nájdete tu mnoho apartmánov na prenájom, vhodných pre jednotlivcov, rodiny s deťmi i pre väčšie kolektívy.