Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Važec

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Tatranská Štrba (2), Štrba (1), Šuňava (1), Važec - LM (1)

chalupa vazec 10952
 
chalupa vazec 10952 chalupa vazec 10952

Chalupa Važec

Važec, chalupa pre 12 osôb - na okraji obce

 12  3x  3x      

chata strba tatry
 
chata strba tatry chata strba tatry

Chata v Štrbe

Štrba, chata pre 8 osôb - v rekreačnej oblasti, v lese

 8  1x  1x    1 km      

Ponúkame na prenájom chatu v Tatrách, v chatovej oblasti s celkovou kapacitou 8 osôb. Popis objektu: K dispozícii je 3x spálňa: - 2x 2-lôžková - 1x 4-lôžková Spoločenská miestnosť: krb, TV, posedenie Kuchyňa: chladnička, kávovar, mikro...

rekreacny dom sunava
 
rekreacny dom sunava rekreacny dom sunava

Rekreačný dom Šuňava

Šuňava, chalupa pre 12 osôb - v širšom centre obce

 12  2x  2x    0.9 km        

Komfortné ubytovanie s nádhernou scenériou Nizkych a Vysokých Tatier! Rekreačný dom Šuňava sa nachádza v centre obce Šuňava - Nižná Šuňava. Chata ubytuje 18 osôb (z toho sú 4 prístelky) v 4 spálňach (3 kúpeľne, 4x WC). Ubytovanie je k dispozícií len ...

chata bernardina
chata bernardina chata bernardina

Chata BERNARDÍNA vo Vysokých Tatrách

Tatranská Štrba, chata pre 9 osôb - v rekreačnej oblasti, v lese

 9  2x  2x    0.3 km      

Chata v chatovej oblasti Tatranský Lieskovec je súčasťou tatranskej obce Tatranská Štrba, pod Štrbským Plesom. Poskytujem Tatry Card, ktorou máte zdarma električky a ozubnicovú železnicu a výrazné zľavy na všetky lanovky a vleky v Tatrách. Tu môžete...

Pekné prostredie, pri zubačke, celoročný prístup
chaty tatra
chaty tatra chaty tatra

Chaty TATRA vo Vysokých Tatrách

Tatranská Štrba, chata pre 32 osôb - v rekreačnej oblasti, pri lese

 32  na izbe  na izbe    1 km      

Chaty Tatra sa nachádzajú na úpätí Vysokých Tatier, v tichom lesnom prostredí chatovej osady Tatranská Štrba – Lieskovec, v nadmorskej výške 950 m. Ubytovanie sa nachádza priamo v srdci tatranského lesa, iba na skok od zastávok zubačky Tatranský Lies...

Nadštandardné ubytovanie v lese, už aj so saunou!

Važec

V okrese Liptovský Mikuláš neďaleko Štrby a Štrbského plesa nájdete ďalšiu, hoci troška vzdialenejšiu, tatranskú dedinku Važec. Z Važca je to však kúsok tak ako do Vysokých tak aj do Nízkych Tatier.

Najznámejšou dominantou tejto dedinky je Važecká jaskyňa. Nadšenci podzemných krás tu objavia krásnu jaskynnú výzdobu a hoci táto jaskyňa patrí medzi kratšie podzemné miestnosti, tvorí známy poklad severného Slovenska. Najzaujímavejšou ju robí fakt, že sa tu našli kosti jaskynného medveďa, ktorý bol ešte väčší než naše dnešné medvede hnedé. Práve preto je táto jaskyňa aj známym paleontologickým náleziskom a aby ste neboli ukrátení, nachádza sa tu vierohodná maketa, ktorá umožňuje predstaviť si čo za zverisko tu pred zopár tisíc rokmi žilo.

Neďaleko Važca sa začínajú kľukatiť vrchy Nízkych Tatier. Najkrajšou destináciou v nich je Demänovská dolina, ktorá je každoročne hojne navštevovaná turistami. Prečo by aj nie, keď je miestom kde sa v rozmedzí niekoľkých kilometrov našli vyhovujúce lyžiarske svahy, cestičky vhodné na letnú turistiku, či hneď niekoľko sprístupnených jaskýň. Nakoľko je Važec situovaný takmer na polceste medzi Liptovom a Spišom je perfektným turistickým východiskom na všetky svetové strany, len sa stačí na východiskové miesto presunúť, vďaka vybudovanej infraštruktúre, autom alebo vlakom. V rámci Vysokých Tatier vám bude najbližšie Štrbské pleso odkiaľ vedie hneď niekoľko turistických chodníčkov. Nároční a vlasteneckí turisti sa môžu vybrať na Kriváň alebo zamieriť južnejšie do údolia Čierneho Váhu. Práve okolie Čierneho Váhu je vhodné na zber húb či rybolov. Možno vás nohy zavedú až k najvyššej vodnej elektrárni, ktorá sídli práve na Čiernom Váhu. Bola tu vybudovaná aj lesná osada s typickými dobovými chatkami a domčekmi.

Vychádzky na Liptov by sa nemali zaobísť bez návštevy miestnych salašov. Práve táto oblasť je historicky spätá s chovom oviec, tvorbou pravého syra a bryndze, kde môžete zakúsiť pravé slovenské halušky v drevených miskách. V nejednom vás obslúžia v klasickom kroji a zavedú vás do dávnych ťažkých dôb, na ktoré dnes už len, cez takéto tradície, v dobrom spomíname.

Priamo v obci sa nachádza vlek, ale môžete sa vybrať hneď do viacerých okolitých lyžiarskych stredísk. Či už sa vyberiete na Štrbské pleso do Liptovského Jána alebo do Podbanského, všade na vás čakajú kvalitné zimné radovánky. Bežkári ocenia hneď niekoľko bežkárskych tratí v okolí Važca.

Kto vo filmoch obdivoval americké vojenské cintoríny na dlhých trávnatých plochách s radovými pomníkmi, tak práve vo Važci nájde niečo podobné. Na tomto mieste našlo miesto svojho posledného odpočinku niekoľko tisíc nemeckých vojakov a važecký vojenský cintorín sa zapísal do histórie nie len tej našej, ale aj nemeckej.

Z Važca je možné sa vybrať do niekoľkých okolitých termálnych kúpalísk. Choďte sa zrelaxovať do AquaCity Poprad, kde vás čakajú sauny, perličkové kúpele ale aj masáže a plavecké bazény. Či radšej niečo väčšie? Vyberte sa do Tatralandie, najväčšieho kúpacieho komplexu nie len na Slovensku, ale aj v Čechách a Poľsku. Termálne a kúpacie služby ponúka aj termálny park Bešeňová a Liptovský Ján.

Dedinka si uvedomuje svoje pohodlné a strategické miesto a preto ponúka svojím návštevníkom ubytovanie v chátách, penziónoch, či hoteloch a privátoch. Každá veková kategória si tu nájde svoje útulné miestečko, kde na noc zloží unavené telo či už po výdatnej turistike, lyžovačke alebo po únavnom kúpaní.