Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Važec

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Tatranská Štrba (2), Štrba (1), Šuňava (1)

Važec

V okrese Liptovský Mikuláš neďaleko Štrby a Štrbského plesa nájdete ďalšiu, hoci troška vzdialenejšiu, tatranskú dedinku Važec. Z Važca je to však kúsok tak ako do Vysokých tak aj do Nízkych Tatier.

Najznámejšou dominantou tejto dedinky je Važecká jaskyňa. Nadšenci podzemných krás tu objavia krásnu jaskynnú výzdobu a hoci táto jaskyňa patrí medzi kratšie podzemné miestnosti, tvorí známy poklad severného Slovenska. Najzaujímavejšou ju robí fakt, že sa tu našli kosti jaskynného medveďa, ktorý bol ešte väčší než naše dnešné medvede hnedé. Práve preto je táto jaskyňa aj známym paleontologickým náleziskom a aby ste neboli ukrátení, nachádza sa tu vierohodná maketa, ktorá umožňuje predstaviť si čo za zverisko tu pred zopár tisíc rokmi žilo.

Neďaleko Važca sa začínajú kľukatiť vrchy Nízkych Tatier. Najkrajšou destináciou v nich je Demänovská dolina, ktorá je každoročne hojne navštevovaná turistami. Prečo by aj nie, keď je miestom kde sa v rozmedzí niekoľkých kilometrov našli vyhovujúce lyžiarske svahy, cestičky vhodné na letnú turistiku, či hneď niekoľko sprístupnených jaskýň. Nakoľko je Važec situovaný takmer na polceste medzi Liptovom a Spišom je perfektným turistickým východiskom na všetky svetové strany, len sa stačí na východiskové miesto presunúť, vďaka vybudovanej infraštruktúre, autom alebo vlakom. V rámci Vysokých Tatier vám bude najbližšie Štrbské pleso odkiaľ vedie hneď niekoľko turistických chodníčkov. Nároční a vlasteneckí turisti sa môžu vybrať na Kriváň alebo zamieriť južnejšie do údolia Čierneho Váhu. Práve okolie Čierneho Váhu je vhodné na zber húb či rybolov. Možno vás nohy zavedú až k najvyššej vodnej elektrárni, ktorá sídli práve na Čiernom Váhu. Bola tu vybudovaná aj lesná osada s typickými dobovými chatkami a domčekmi.

Vychádzky na Liptov by sa nemali zaobísť bez návštevy miestnych salašov. Práve táto oblasť je historicky spätá s chovom oviec, tvorbou pravého syra a bryndze, kde môžete zakúsiť pravé slovenské halušky v drevených miskách. V nejednom vás obslúžia v klasickom kroji a zavedú vás do dávnych ťažkých dôb, na ktoré dnes už len, cez takéto tradície, v dobrom spomíname.

Priamo v obci sa nachádza vlek, ale môžete sa vybrať hneď do viacerých okolitých lyžiarskych stredísk. Či už sa vyberiete na Štrbské pleso do Liptovského Jána alebo do Podbanského, všade na vás čakajú kvalitné zimné radovánky. Bežkári ocenia hneď niekoľko bežkárskych tratí v okolí Važca.

Kto vo filmoch obdivoval americké vojenské cintoríny na dlhých trávnatých plochách s radovými pomníkmi, tak práve vo Važci nájde niečo podobné. Na tomto mieste našlo miesto svojho posledného odpočinku niekoľko tisíc nemeckých vojakov a važecký vojenský cintorín sa zapísal do histórie nie len tej našej, ale aj nemeckej.

Z Važca je možné sa vybrať do niekoľkých okolitých termálnych kúpalísk. Choďte sa zrelaxovať do AquaCity Poprad, kde vás čakajú sauny, perličkové kúpele ale aj masáže a plavecké bazény. Či radšej niečo väčšie? Vyberte sa do Tatralandie, najväčšieho kúpacieho komplexu nie len na Slovensku, ale aj v Čechách a Poľsku. Termálne a kúpacie služby ponúka aj termálny park Bešeňová a Liptovský Ján.

Dedinka si uvedomuje svoje pohodlné a strategické miesto a preto ponúka svojím návštevníkom ubytovanie v chátách, penziónoch, či hoteloch a privátoch. Každá veková kategória si tu nájde svoje útulné miestečko, kde na noc zloží unavené telo či už po výdatnej turistike, lyžovačke alebo po únavnom kúpaní.