Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie vo Valčianskej doline

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Valča (2), Bystrička - MT (1)

Valčianska dolina

Valčianska dolina sa nachádza na východnej strane Lúčanskej Malej Fatry. Dolinou preteká Valčiansky potok, popri ktorom sa kľukatia turistické a cyklistické cesty.

Neďaleko sa nachádza mesto Martin, ktoré hostí viaceré slovenské národné inštitúcie. Okrem známej Matice slovenskej môžete navštíviť múzeum slovenskej dediny, ktoré vás prenesie do čias našich starých mám.

Valčianska dolina je východiskovým bodom na viaceré zaujímavé túry. Možno absolvovať turistiku po hrebeni Malej a Veľkej Fatry cez Valčiansku a Sloviensku dolinu. Práve tu sa rodia jedny z najkrajších záberov slovenských hôr, nakoľko prechádzka po hrebeni predstavuje panoramatické výhľady, kde sa zdá, že stačí natiahnuť ruku a dotknete sa neba. Výstupy, ktoré ulahodia všetkým náročnejším turistom a odmenou im bude okrem zdolaných kilometrov a prevýšenia nezabudnuteľný výhľad, možno absolvovať na Tlstú, Drienok alebo Minčol. Nemenej zaujímavá túra vás prevedie chodníčkami k známemu sedlu Maríková. Dolinu obkolesujú strmé svahy, ktoré sú lákadlom pre všetkých horolezcov. Región Turiec je zárukou krásnej prírody, nezabudnuteľných zážitkov a spomienok na nachodené kilometre v nohách. Okolie doliny je popretkávané viacerými cyklotrasami. Okrem namáhavej turistiky či cyklistiky, si môžete v doline zahrať tenis, ísť sa korčuľovať, zahrať si golf, či si vyskúšať čo to znamená vojna na paintballe. Dolinu skrášľujú viaceré rybníky, ktoré sú rajom predovšetkým pre rybárov. Ak ste fanúšikmi adrenalínových športov, osloví vás paragliding, ktorý je v regióne hojne rozšírený, aby vám umožnil spoznávať svet z vtáčej perspektívy.

V letných mesiacov každého poteší osvieženie v príjemnej vode. V okolí Valčianskej doliny sa nachádza hneď niekoľko možností, kde možno ovlažiť svoje turistikou zmorené telo. V Martine sa nachádza mestské kúpalisko, kde sa na trávnatej ploche môžete slniť od rána do večera, či si „leháro“ spríjemniť volejbalom. V neďalekých Turčianskych Tepliciach môžete svojmu telu dopriať viaceré liečivé procedúry v známych kúpeľoch a to aj v zimných mesiacoch. Alebo navštívte termálne kúpalisko v Mošovciach – Drienok, ktoré sa pýši teplým príjemným prameňom. Vrútky sú tiež domovom príjemného kúpaliska, kde môžete zapísať svoje ratolesti na plavecký kurz.

V zimných mesiacoch sa pre všetkých návštevníkov otvára lyžiarske stredisko Snowland Valčianska dolina, ktoré ulahodí všetkým kategóriám lyžiarov, či už začiatočníkom alebo tým najnáročnejším. Svahy rovnako radi brázdia aj snowboardisti. V okolí sa nachádza niekoľko kilometrov bežeckých tratí, ktoré prechádzajú krásnou prírodou.

V doline sa nachádza viacero chát a chalúp, služby však ponúkajú aj penzióny, hotely, či dokonca hostely. Svoje pohodlie si nájde každý, či už tí najmenší alebo najstarší návštevníci. Valčianska dolina je ideálnym miestom kde stráviť svoju letnú alebo zimnú dovolenku v rodinnom kruhu či s priateľmi.