Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Štúrovo

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Štúrovo - NZ (1)

Štúrovo

Ak svoje kroky smerujete na juhozápad, malo by vám do pozornosti padnúť mesto Štúrovo nachádzajúce sa pri hraniach Slovenska s Maďarskom. Rozprestiera sa pri ohybe Dunaja, oproti historickému mestu Ostrihom. Na severozápad od obce sa tiahne Podunajská rovina, na východe Kováčovské kopce a na juhu pohorie Piliš. Štúrovo sa zaraďuje do okresu Nové Zámky a je súčasťou Nitrianskeho kraja.

Chystáte sa na turistiku? Mnoho výletníkov sa vydáva na vrch Burdov, kam však nevedie značený chodník a musíte si tak pomôcť sami. Od obce Kamenica nad Hronom sa môžete vybrať smerom na juh k národnej prírodnej rezervácie Kováčovské kopce, kadiaľ po hrebeni vedie náučný chodník, z ktorého keď neskôr odbočíte, môžete sa dostať Veľkou dolinou do Chľaby a pozrieť si tam staré vinohradnícke pivnice. Veľmi známym miestom na oddych a relaxáciu je Táborisko pri obci Kamenín, ktoré predstavuje obrovskú trávnatá lúku, kde určite nájdete vylihovať aj iných turistov. Oblasť je vhodná aj pre cykloturistiku – stačí nasadnúť na bicykle a vydať sa Podunajskou trasou, ktorá vedie aj cez obec Patince, alebo si dať okruh dunajským ohybom.

Ak ste milovníkom histórie, samotné centrum mesta a susedné obce vám ponúkajú množstvo zaujímavostí. V Štúrove sa nachádza barokový Kostol sv. Imricha známy svojimi nádhernými maľbami a významný Most Márie Valérie, z ktorého je krásny pohľad na historické budovy Ostrihomu, na pohorie Burda a na Pilišské vrchy. Smerom na západ nájdeme obec Belá, kde sa nachádza nádherný park obkolesujúci kaštieľ s kostolom a vynikajúca vináreň. Severne sa rozprestiera Bíňa, v ktorej je najvýznamnejšiou pamiatkou Kostol Panny Márie, no často navštevovaným miestom je aj pútnické miesto Svätá studnička s kaplnkou. Za hranicami sa nachádza mesto Ostrihom, kde leží svetoznáma bazilika s dvoma kaplnkami a arcibiskupskou klenotnicou. Vedľa baziliky sa odkrýva časť stredovekého kráľovského hradu, kde je najcennejšou románska Kráľovská kaplnka s ružičkovým oknom.

V lete odporúčame návštevu rekreačného komplexu Vadaš, ktorý je veľmi obľúbený medzi návštevníkmi. Môžete sa okúpať v plaveckom bazéne, v bazéne s umelým vlnobitím, oddýchnuť si vo vonkajšom sedacom bazéne, masážnom alebo relaxačnom bazéne. Aj pre najmneších je prichystaný malý detský bazén. Stredisko vám ponúka množstvo rozličných atrakcií – od tradičných športov ako sú minigolf, plážový volejbal, tenis, si môžete zajazdiť na koňoch, previezť sa na motokárach, vyskúšať si vodné bicyklovanie alebo člnkovanie či nechať deti, aby sa vyšantili na kolotočoch a šmýkačkách.

Ak dovolenkujete vo väčšej partii ľudí, môžete sa ubytovať vo veľkom penzióne či apartmáne s vnútorným bazénom. V oblasti sa nachádza aj chatová osada, kde nájdete chaty rôznych veľkostí a rôznej kapacity. Pre rodinu s deťmi odporúčame aj bývanie v chalupách, kde majú priamy kontakt s prírodou.

Toto južne položené mesto Slovenska vás zaujme svojou krásnou polohou pri Dunaji, viacerými turistickými chodníkmi odhaľujúcimi peknú okolitú prírodu, historickými pamiatkami či inými možnosťami na oddych a rekreáciu. Príďte a presvedčte sa o tom.