Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Štúrovo - NZ

Odoslať

Štúrovo - NZ - ubytovanie v okolí

Vo vzdialenosti 15 km od lokality Štúrovo - NZ sa nenašli žiadne vyhovujúce objekty.
Zjednodušte parametre vyhľadávania alebo zväčšite vzdialenosť.

Štúrovo - NZ

Na juhozápadnom Slovensku na hranici s Maďarskom vznikla obec Štúrovo, spojením obcí Kakat, Parkán a Nána. Rozlieha sa na ľavom brehu Dunaja v juhovýchodnej časti Podunajskej nížiny. Štúrovo si získalo popularitu hlavne ako kúpeľné mesto s možnosťou kultúrneho i turistického vyžitia.

Toto kúpeľné mesto má mnoho zaujímavých pamiatok. Asi najvýznamnejšou je most Márie Valérie, ktorý bol počas prvej i druhej svetovej vojny zdemolovaný a obnovený bol až v roku 2001. Z konca 18. storočia tu nájdete neskorobarokový rímskokatolícky Kostol sv. Imricha a neskorobarokovú kalváriu. Ak by vás zaujímala hlbšia história mesta, navštívte Mestské múzeum, ktoré má dve stále expozície a to Výstavu regionálnych dejín a Národopisnú výstavu. Za umením sa môžete vybrať do Mestskej galérie, ktorá sa nachádza na pešej zóne. Ak by ste mali záujem zúčastniť sa na jedenom z každoročne organizovaných podujatí, stačí si vybrať, či prídete ochutnať špeciality štúrovskej kuchyne a zabaviť sa na ľudovú hudbu počas Jarmoku Šimona Júdu, alebo sem zavítate na Hudobné dni, či letný Festival Dunafest.

Nadýchať sa čerstvého horského vzduchu a spraviť si príjemnú prechádzku, máte možnosť v pohorí Burda, kde sa nachádza niekoľko značených turistických chodníkov. Na turistiku sa môžete vybrať z obec Kamnica nad Hronom alebo z obce Chľaba. Budete prechádzať krásnou prírodou s množstvom chránených rastlín a živočíchov, pre ktoré tu vznikla Národná prírodná rezervácia Kováčovské kopce – juh a Národná prírodná rezervácia Kováčovské kopce – sever. Severozápadne od Štúrova sa rozprestiera ďalšia chránená oblasť, Prírodná rezervácia Vŕšok. Okolie mesta a celá Podunajská nížina sa vyznačuje prevažne rovinatým terénom, ktorý je vhodný pre nenáročnú cyklistiku. Zo Štúrova vedie cyklotrasa k Dunaju smerom na Ostrihom alebo opačným smerom popri Dunaji až do Komárna, kde sa rozdvojuje na trasu vedúcu popri Váhu a trasu, ktorá ďalej vedie popri Dunaji cez Chránenú krajinnú oblasť Dunajské luhy až do Bratislavy.

Štúrovo veru nie je oblasťou vhodnou pre lyžovanie, zato je vynikajúcim letným rekreačným strediskom. Zabaviť sa a načerpať nové sily môžete v rekreačnom komplexe Vadaš Thermal, ktoré sa od svojich počiatkov, kedy poskytovalo len pár bazénov, ubytovanie a občerstvenie v podobe bufetov, rozrástlo na monumentálny areál s množstvom atrakcií pre detí i dospelých. Návštevníci majú k dispozícii krytý plavecký bazén, sedací bazén s perličkovou masážou, detský bazén, bazén s umelým vlnobitím. Zabaviť sa môžete v toboganovom svete, na rodinnej šmýkačke, vybiť energiu na športových ihriskách alebo zájsť do bowlingového centra. Ak nemáte zábrany, máte možnosť opaľovať sa na prvej nudistickej pláži na kúpalisku na Slovensku. A po všetkých aktivitách, ktoré vás dozaista vyčerpali, si oddýchnete vo fínskej alebo parnej saune.

Ak máte chuť sa vybrať s rodinou počas letnej dovolenky niekam k vode, môžete navštíviť Štúrovo. Ubytovanie si tu nájde každý, rodiny s deťmi, väčšie i menšie skupiny, ktoré sa môžu ubytovať v chatách, apartmánoch alebo v penziónoch kde môžete využívať aj ďalšie ponúkané služby.