Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Šariš

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Prešov (2), Bardejovské Kúpele (1), Lipovce (1), Margecany (1)

chata marica ruzin
 
LAST MINUTE 10.05. - 12.05.
chata marica ruzin chata marica ruzin

Chata MARICA na Ružíne

Margecany, chata pre 20 osôb - na samote, pri vode

 20  na izbe  na izbe    4 km        

POZÝVAME VÁS NA MAGICKÉ MIESTO, KDE SI ODDÝCHNETE OD KAŽDODENNÉHO STRESU Vychutnajte si chvíle oddychu v nádhernom prostredí vodnej nádrže Ružín. Chata Marica je obklopená množstvom tajomných zákutí a vodných zátok, ktoré môžete objavovať pri pla...

Drevená zrekonštruovaná chata pri nádrží Ružín
ubytovna sebes
ubytovna sebes ubytovna sebes

Ubytovňa Šebeš

Prešov, ubytovňa pre 19 osôb - na okraji mesta

 19  4x  2x      

Robotnícka ubytovňa ŠEBEŠ je situovaná v Prešove mestská časť Nižná Šebastová – výpadovka smer Vranov n/T a Bardejov. Je to tichá zastavaná oblasť rodinných domov. Ubytovňa pozostáva z dvoch rodinných domov na jednom pozemku so spoločnou bránou, par...

Nová ubytovňa v Prešove v tichej zastavanej časti.
camp zlate kopyto
camp zlate kopyto camp zlate kopyto

Camp ZLATÉ KOPYTO

Lipovce, kemping pre 74 osôb - na samote, pri lese

 74  7x  2x      

V rekreačnej oblasti Šindliar – Lipovce – Lačnov sa nachádza rekreačné zariadenie pod doteraz známym názvom €koAgroCamp. V súčasnosti meníme jeho názov na camp Zlaté kopyto Kopytovská dolina. Naše rekreačné zariadenie a jeho okolie poskytujú vynikaj...

Bazén v cene, jazda na koni, tur. sprievodca.
ubytovna penzion dukat
ubytovna penzion dukat ubytovna penzion dukat

Penzión a ubytovňa Dukát

Prešov, ubytovňa pre 17 osôb - v centre mesta

 17  na izbe  na izbe    0.02 km    

Penzión ponúka možnosť krtátkodobého aj dlhodobého ubytovania v centre mesta Prešov. Súčasťou penziónu je spoločná kuchyňa poskytujúca potrebné vybavenie pre varenie a skladovanie potravín. K dispozícii je 5 izieb, ktoré poskytujú celkom 16 postelí. ...

Ponúkame aj dlhodobé ubytovanie pre robotníkov
apart club zora
apart club zora apart club zora

Apart-club Zora

Bardejovské Kúpele, apartmán pre 36 osôb - v rekreačnej oblasti, pri lese

 36  na izbe  na izbe            

Apart-club Zora ponúka exkluzívne a komfortné ubytovanie v apartmánových domčekoch. Svetlé a priestranné izby vám zabezpečia dokonalé pohodlie. K dispozícii na požiadanie, je aj detská rozkladacia postieľka. Naši klienti si môžu vybrať ubytovanie rôz...

Luxusne zariadené izby a každá piata noc zadarmo

Šariš

Región Šariš sa nachádza na severe východného Slovenska v Prešovskom kraji. Zo severu ho obliehajú hranice Poľska. Šariš je tvorený povodím riek Torysa, Topľa a Ondava. Väčšia časť regiónu sa rozprestiera na Ondavskej vrchovine. Na juhozápade sa rozprestiera Šarišská vrchovina, pri ktorej sa nachádza pohorie Bachureň a ďalej Spišsko-šarišské medzihorie a pohorie Čergov s najvyšším vrchom regiónu Minčol. Pri hraniciach s Poľskom sa rozprestiera vrch Busov. Z juhovýchodu do šarišskej oblasti zasahujú Slanské vrchy. Názov regiónu je prevzatý z hradu, ktorý bol postavený na sopečnom kopci nad mestečkom Veľký Šariš. Šariš ponúka návštevníkom osobitú kultúru, folklór, kultúrno-historické pamiatky v podobe stredovekých hradov, kaštieľov a vzácnych drevených kostolov. Na území regiónu nájdete aj staré bane, ktoré slúžili na ťažbu soli a drahého opálu.

Hlavným centrom kraja je Prešov, sídliaci v Košickej kotline na rieke Torysa. Je tretím najväčším mestom na Slovensku. Jeho historické centrum bolo vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Dominantnou pamiatkou je gotický kostol sv. Mikuláša, ktorý nájdete na vretenovitom námestí. Zaujímavými pamiatkami sú aj gréckokatolícka katedrála sv. Jána Krstiteľa, sídelný biskupský palác a Grećkokatolícka bohoslavecká fakulta. Nádherný výhľad na mesto je sprístupnený z prešovskej Kalvárie stojacej nad pravým brehom Torysy. Prešovskou zaujímavosťou je jediné profesionálne divadlo na svete, ktoré účinkuje po rusínsky. Divadlo Alexandra Duchoviča nájdete v bývalom paláci Pulských. Divadlo je pomenované po významnom rusínskom básnikovi a historikovi.

K najnavštevovanejším mestám šarišského regiónu patrí najgotickejšie mesto Bardejov. Je jedným z hlavných turistických cieľov na území Slovenska. Pozornosť láka práve svojim historickým centrom, ktoré bolo zaradené do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nájdete tu ucelený komplex historických budov, ohraničený hradbami, bránami a baštami. Na Radničnom námestí boli vybudované historické meštianske domy, renesančná radnica, gotický kostol sv. Egídia. Popularitu Bardejova zabezpečujú aj známe Bardejovské kúpele, ktoré sa rozprestierajú hustými ihličnatými lesmi. V kúpeľoch nájdete aj skanzen a lyžiarske stredisko. V okolí Bardejova nájdeme kostolíky s hodnotnými ikonostasmi.

Ikonostasi sa nachádzajú aj v obciach Lukov, Frička, Krivé, Jedlinka, Kožany, Tročany a Vyšný Komárnik. V obci Hervatov sa nachádza najstarší drevený kostol – Kostol sv. Františka z Assisi pochádzajúci z 15. storočia. Priaznivci dejín vojenstva určite zavítajú do okresného mesta Svidník, nachádzajúceho sa v doline rieky Ondava. Práve tu sa nachádza Vojenské múzeum a taktiež Múzeum ukrajinsko-rusínskej kultúry a skanzen s ľudovou architektúrou. Neďaleko Prešova sa rozprestiera Veľký Šariš, ktorý je známy nielen mocným hradom Šariš, ale aj výrobou populárneho piva. V obci Plaveč nájdete ďalší stredoveký hrad s krásnym výhľadom na okolie – hrad Plaveč, ktorý sa nachádza na ľavom brehu rieky Poprad.

Pre milovníkov cykloturistiky Šarišský región ponúka viacero možností turistických trás. Okolie Prešova, Levoče, Bardejova a Sabinova ponúka pekné horské cyklotrasy ako napríklad cyklotrasa Horným Šarišom, Trek k prameňu Torysy, cyklotrasa cez Levočské planiny či Ondavskou vrchovinou. Dobrým východiskom pre pešiu turistiku je Sabbinov, skadiaľ sa dostanete do rekreačnej oblasti Drienica-Lysá v blízkosti pohoria Čergov. Z obce Ďurková vedú lesné cesty cez prameň Hriňova hora až na najvyšší vrch Čergova - Minčol. Šarišská vrchovina je z hľadiska náročnosti vhodným pohorím pre všetky kategórie návštevníkov. K dispozícii sú rekreačné strediská Sivá Brada, Lipovce. V Spišsko-šarišskom medzihorí je pre turistov zaujímavý výstup na jeho najvyšší vrch Hromovec.

Ak sa chystáte na lyžovačku v šarišskom regióne, ponúkneme Vám niekoľko lyžiarskych stredísk s dobrými podmienkami. Na začiatku Drienickej kotliny a Lysej sa rozprestiera lyžiarske stredisko Drienica - Lysá. Stredisko poskytuje rôzne služby, ktoré Vám zabezpečia komfortné lyžovanie. V obci Fričkovce nájdete rovnomenné lyžiarske stredisko, ktoré má v ponuke zjazdovky vhodné pre začiatočníkov alebo rodiny s deťmi. Ďalšie lyžiarske strediská nájdete neďaleko Sabinova - Ski Dubovica-Žliabky, pri Starej Ľubovni - Ski Ľubovnianske kúpele, lyžiarske stredisko Stropkov, Regetovka, Stebnícka Huta a na Nižnej Polianke stredisko Makovica.

V letnej sezóne je atraktívnou oblasťou vodná nádrž Delňa, ktorá sa nachádza na území mesta Prešov. Vodná nádrž ponúka vodné atrakcie ako tobogan, skokanský mostík. Pre športové vyžitie tu nájdete upravené ihriská a trávnaté plochy. Pre deti má kúpalisko pripravené detské preliezky a rôzne zábavné atrakcie. Ďalším atraktívnym miestom pre letné horúce dni je vodná nádrž Domaša, ktorá sa nachádza pri obci Veľká Domaša. Oddych v podobe pokojného prírodného prostredia, minerálnych vôd a kvalitných služieb, nájdete v obľúbených Bardejovských kúpeľoch.

Milovníci dobrého piva sa môžu tešiť na Pivný festival v Prešove. V ponuke nájdete vyše 60 druhov pív a samozrejme nesmú chýbať pivné jedlá ako guľáš, zemiakové placky, klobásy, grilované rebierka a ďalšie dobroty, ktoré tu čakajú na Vás. Okrem jedla a piva čaká návštevníkov bohatý kultúrny program, zábavné atrakcie pre deti aj dospelých.

Región Šariš má v ponuke ubytovanie vhodné pre detské tábory, rodiny s deťmi, školské výlety. Ale nájdete tu aj priestory stvorené pre oslavy, svadby či romantické pobyty.