Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Rudava

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Gajary (1)

Rudava

Neďaleko obce Malé Leváre, smerom na Gajary a desať kilometrov od okresného mesta Malacky, sa nachádza rekreačné stredisko Rudava. Okrem domova pre rozmanité vtáctvo sa jazero Rudava stalo obľúbenou letnou destináciou. V časoch, keď sa z neho ťažil štrk sa tu našli kosti slona lesného a mamuta. Dnes by vám mnohí rybári radi porozprávali o obrovských starých sumcoch, ktorí žijú v odľahlej a oddelenej časti jazera, kde majú tieto ryby pokoj a nikto ich neruší.

Okrem možnosti kúpania sa môžete previezť na vodných bicykloch, člnkovať sa, či zahrať si volejbal na pieskovej pláži, ktorú obopínajú majestátne borovice. Aj toto je jedno z jazier, ktoré je celoročne navštevované rybármi. To však nebráni k vychutnávania si slnečných lúčov spolu s ľahkým ovlažením v jazere. Voda v ňom je čistá a pravidelne kontrolovaná. V lete je Rudava dejiskom letného festivalu Summer Beach Rudava, ktorý okrem dobrej hudby, kúpania sa a zábavy, ponúka aj súťaž v plážovom volejbale. Každoročne si mnoho mladých ľudí a športovcov v okolí jazera postaví stany a vychutnáva si festivalovú atmosféru spolu s príjemným kúpaním. Slniť sa môžete na pieskovej ako aj štrkovej pláži, či si deň pri vode spríjemniť prechádzkou do lesa a okolia. Na potulkách možno obdivovať borovice, ktoré sú symbolom Záhoria a rastú v piesočnatých záhoráckych pôdach.

V okolí jazera sa rozprestierajú chatky a bungalovy, ktoré si je možné prenajať. Okrem nich stredisko ponúka autokemping, kde si môžete dopriať dovolenku ako za starých časov, pod stanom a po večeroch pri ohni či grile. Rekreačný pobyt vám spríjemní biliard, tenis a miestna diskotéka, kde môžete hýriť až do rána. Reštaurácia a miestne bufety sú záchranou pre vyhladovaný a vykúpaný žalúdok.

Pobyt pri vode si môžete spríjemniť aj výletmi do blízkeho okolia. Autom sa možno vybrať na turistiku do Malých Karpát, napríklad na zrúcaniny Plaveckého hradu alebo Pajštúna. Alternatívou môže byť história miest Holíč, Skalica, či Senica. V neďalekých Malackách môžete spojiť napríklad nákupy s návštevou historického kostola najsvätejšej trojice a starej židovskej synagógy. Krásny park, v ktorom rastú storočné stromy, ukrýva miestnu nemocnicu a starý zámok, môže byť pekným spríjemnením neskoršieho poobedia, spojený s chutnou večerou. Koncom leta, či v jesenných teplých mesiacoch sa možno vybrať na huby do lesov v okolí Malaciek. Len zopár kilometrov od Rudavy sa nachádza dedina Veľké Leváre, ktorej najväčšou dominantou je kaštieľ postavený nad potokom Rudava. Hoci ide o krásnu historickú stavbu, ktorá bola naposledy domovom pre psychiatrických pacientov, dnes bohužiaľ pustne. V obci Malé Leváre zase možno nájsť lurdskú jaskyňu, či stredoveký pranier božia ruka. Nakoľko je táto oblasť známa pestovaním špargle, stojí za skúšku nejaká miestna špecialita.

Okolie Rudavy a Malých Levárov môže byť peknou vychádzkou pre motorkárov, pretože len niekoľko kilometrov ďalej sa nachádza niekoľko ďalších jazier, či už v Jakubove alebo Adamove. Rovnako sa možno previesť až k rieke Morava, ktorá je hlavným tokom na Záhorí. Predovšetkým v letných mesiacoch sú takéto potulky po Záhorí spríjemnením horúcich dní, či už autom, motorkou alebo na bicykli. Odpočinok pri jazera dobije vaše rezervy, aby ste mohli ďalšie dni po odchode spomínať na zážitky z tohto miesta.