Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Rožňavská kotlina

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Betliar (1), Slavec (1), Tornaľa (1)

Rožňavská kotlina

Rožňavská kotlina predstavuje súčasť Slovenského rudohoria, zo severu je obklopená Volovskými vrchmi a Revúckou vrchovinou a z juhu zase Slovenským Krasom. Kotlinou preteká rieka Slaná, ktorá dotvára krásu tohto nižšie položeného kraja.

Centrom kotliny je Rožňava. Samotné mestečko ponúka historické pamiatky, ktoré ulahodia každému nadšenému historickému turistovi. Nájdete tu banícke múzeum, ktoré priblíži ťažký život baníkov v okolí alebo sa prejdite po historickom centre a dýchajte históriu zo zaujímavých starých budov, kde dominantu tvorí strážna veža. Rožňavská kotlina je predovšetkým bohatá na históriu. Kaštieľ Betliar sa stal múzeom a jeho steny zabránili pustošeniu počas druhej svetovej vojny. Práve preto sa stal vyhľadávaným miestom, ktoré verne dotvára život známeho rodu Andrassyovcov. Rozľahlý park, ktorý sa v okolí nachádza je útočiskom všetkých návštevníkov, kde mohutné a staré stromy ponúkajú svoj tieň a pohodlie. Zaujímavú dedinku, Krasnohorské podhradie, by stenemali obísť, radi ju prichádzajú navštíviť turisti z rôznych kútov Slovenska i zo zahraničia. Týči sa nad ňou známy hrad Krásna Hôrka, ktorý ponúka zaujímavú expozíciu a výhľad do okolia. V letných mesiacoch navštívte krásnohorské hradné hry, ktoré budú nezabudnuteľným zážitkom. V dedinke nájdete mauzóleum rodu Andrassyovcov, ktoré je cenou pamiatkou nie len pre Rožňavskú kotlinu. Len kúsok od dediny sa nachádza Krasnohorská jaskyňa, kde budete môcť zažiť skutočné jaskynné dobrodružstvo. Vyzbroja vás prilbou, baterkou a nepremokavým overolom, aby ste mohli nasledovať sprievodcu do najhlbších útrob jaskyne.

Z Rožňavy to nie je ďaleko do viacerých turistických destinácií. Vyberte sa navštíviť neďaleký Slovenský kras a v ňom kaňon, vytvorený potokom Blatnica. Kaňon nesie názov Zádielská dolina a púta predovšetkým mohutnosťou skalísk, ktoré rieku obklopujú. Plešivecká planina je bohatá na rozmanitú prírodu a na jej území sa nachádza okolo dvesto jaskýň. Z obce Plešivec sa možno vybrať na nádhernú túru k Brzotínskym skalám, ktoré sú známou prírodnou rezerváciou. Krásna príroda vám vyrazí dych, aby ste sa nakoniec kochali pohľadom na skaliská, z jari ovenčené žltými kvietkami chráneného drieňa.

V letných mesiacoch sa zbiehajú návštevníci okolia Rožňavy na letné kúpalisko, aby sa uchránili pred slnkom a do sýtosti sa osviežili. V okolí Rožňavy je možné spoznávať aj iné krásy ako históriu a turistické atrakcie. Na viacerých vodných plochách trávia radi čas rybári, v okolí sa nachádza niekoľko rančov, kde možno zakúsiť jazdu na koni, či poľovníci môžu brázdiť okolité revíry. Cyklisti ocenia gotickú cyklotrasu po okolí a horolezci zase nejednu možnosť vyjašiť sa na skalách.

Priamo v Rožňave či v okolí je možné nájsť viaceré možnosti ubytovania. Okrem chát a chalúp sa tu nachádza aj nejeden pekný hotel alebo penzión. Dokonca si môžete dovolenku užiť v rodinnom dome či na priváte. Rožňavskú kotlinu radi navštevujú milovníci histórie i všetci tí, ktorí radi spoznávajú okolie a viaceré druhy turistiky nakoľko nie je ďaleko do okolitých národných parkov. Letná dovolenka v tomto slovenskom kúte nebude dozaista premárnený čas.