Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie v Poráčskej doline

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Poráč (4)

Poráčska dolina

Poráčska dolina sa nachádza neďaleko Slovenského raja v Slovenskom Rudohorí pod obcou Poráč. Druhú stranu doliny uzatvára banícka obec Slovinky.

Priamo v doline sa nachádza chatová osada, z ktorej možno podnikať túry do okolia. Vyberte sa brázdiť okolité vŕšky a spravte si túru po širokom hrebeni Hnileckých vrchov. Cestička vás povedie cez lesnaté úbočia až na samotný hrebeň, kde sa vám otvorí okolitá panoráma s pohľadmi na Vysoké Tatry či Levočské vrchy a okolie členitého Spiša. Ak prahnete po náročnejších výstupoch, vyberte sa na Bukovec. Strmá cesta hlbokými ihličnatými lesmi sa vám odvďačí čistým vzduchom a tichosťou, nakoľko je tento úsek pomerne málo navštevovaný turistami. Túru si možno predĺžiť až do horskej obce Závadka. Menej náročnú túru môžete absolvovať na Galmus, kde sa začínajú objavovať nádherné krasové útvary a cesta sa kľukatí v zelenom poraste ale aj na širokých planinách a lúkach, kde sa z vrcholkov opäť ponúkajú krásne výhľady. Cestička vás zavedie až do najnižšieho miesta v Krompachoch, takže sa šliapania do strmých kopcov nemusíte obávať. Cestou pozorne vnímajte okolitú prírodu a výhľady, pretože sa vám uchovajú ako nezabudnuteľné spomienky na opäť ďalší krásny kus Slovenska. Najmenej nároční turisti, ktorí obľubujú vychádzkovú turistiku, na ktorej však rovnako nájdu nezabudnuteľné krásy prírody, sa radi prejdú po Poráčskej doline. Cestička míňa Červené skaly, ktoré sú prírodnou rezerváciou a dolina tvorí akýsi posledný zárez krasovej planiny Galmus. Dolina sa pýši svojou zelenosťou a zaujímavou prírodou, ktorá vždy ohúri každého, kto sa ponorí do jej lesnatých útrob.

V zimnom období sa dolina premieňa na lyžiarske strediská Brodok a Suchý vrch. Strediská ponúkajú všetky druhy zjazdoviek a preto si zimnú dovolenku užijú začiatočníci ale aj nároční a skúsení lyžiari. Bežkári ocenia 25 km bežkárskych tratí, ktoré otvárajú panorámu Poráčskej doliny. Ste nadšení hokejoví fanúšikovia? Okrem sledovania v televízii si ho aj reálne radi zahráte? Nezabudnite si zobrať zo sebou hokejky a na ľadovej ploche strieľať góly súperom. Rovnako nádejní krasokorčuliari sa radi povozia na kvalitnom lade a možno obetujú niektorí deň na lyžiach práve tomuto zimnému športu.

Niekoľko kilometrov ďalej sa môžete ovlažiť v Palcmanskej Maši pri Dedinkách. Práve odtiaľto je možné podnikať túry do Slovenského raja, ak by sa vám okolie Poráčskej doliny akosi zunovalo.

Svoje znavené telo po lyžovačke alebo turistike uložte v niektorej z množstva chát, ktoré sa v doline nachádzajú alebo v útulných penziónoch a hoteloch, či väčších a menších chalupách. Dovolenka v tejto troška zabudnutej časti Slovenska je zárukou tichej a nezabudnuteľnej turistiky, v zime kvalitnej lyžovačky či dobrej silvestrovskej zábavy.