Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Podtatranská brázda

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Liesek (1)

Podtatranská brázda

Podtatranská brázda je úzky celok na Severe Slovenska pretínajúci juh Poľska a pokračujúci ďalej na Slovensku. Územím Poľska je rozdelená na dva celky Zubereckú a Ždiarsku brázdu. Jedna jej časť sa nachádza na Orave a ďalšia v Tatrách.

Nakoľko sa nachádza na hornatom povrchu je oravská aj tatranská oblasť bohatá na turistiku. Dôležitými obcami na oravskej strane je Habovka, Zuberec a Oravice. Všetky tri obce sú vhodnými východiskovými bodmi do Západných Tatier, konkrétne na Roháče. Môžete tu absolvovať pokojnejšie túry v lesnatom poraste, obdivujúc krásne Roháčske plesá alebo sa vyberte na náročnejšie výstupy na Ostrý roháč, Sivý vrch alebo Baník. Všetky končiare v tejto oblasti sú zdrojom nezabudnuteľných a fascinujúcich výhľadov. V tatranskej časti sú významnými obcami Tatranská Javorina a Ždiar. Z Tatranskej Javoriny sa vyberte brázdiť turistické chodníčky do Bielovodskej doliny, ktorá svojím vzhľadom, rozsiahlymi lúkami a mohutnými skaliskami v závere doliny nadobúda alpský charakter ako jediná spomedzi tatranských dolín. Každý turista, ktorý hľadá pokoj a ticho rád navštívi Javorovú dolinu a obohatí si ju výstupom do sedla Sedielka. Hoci nepôjde o jednoduchú túru, krásy týchto zabudnutých hôr sú dostatočnou motiváciou, pre ktorú sa sem turisti radi vracajú. Ždiar tvorí vstupnú bránu do Belianskych Tatier, ktoré tvoria akési zadné vrátka Vysokých Tatier. Nie sú však o nič menej krajšie, len možno o trošička menej preľudnené a navštevované skôr turistami, ktorí majú radi pokojnú prírodu. Belianske Tatry sa pýšia známymi dolinami Meďodolov, či Belianskymi plesami.

Ak ste milovníci histórie a poznávania miestnych zvykov a regiónov, nemali by ste vynechať Ždiarsky dom v Ždiari, múzeum, v ktorom si okrem prezretia dobových exponátov budete môcť vyskúšať ždiarsky kroj. Rovnako zaujímavá je oravská obec v Zuberci, ktorá reflektuje časy dávne pradávne.

V zimných mesiacoch je tento úzky geografický lievik navštevovaný hojným počtom lyžiarov, keďže z oboch strán, či už tatranskej alebo oravskej, sa nachádza hneď niekoľko lyžiarskych stredísk. Z oravskej strany vás kvalitnými zjazdovkami poteší stredisko Zverovka - Spálená, ktoré má vyhovujúce podmienky pre všetkých lyžiarov od začiatočníkov až po profesionálov. Aj snowboardisti rovnako radi navštevujú toto lyžiarske stredisko, pretože sa nachádza zrejme v najkrajšom lyžiarskom prostredí vôbec. Ďalším zaujímavým strediskom je Meander Skipark Oravice, ktoré zaujme najmä tých, ktorí si radi po celodennom lyžovaní doprajú oddych v bazéne. Menšie strediská najmä pre začiatočníkov a stredne pokročilých lyžiarov Zuberec - Milotín a Zuberec - Janovky lákajú kvalitnými službami a najmä početnými kilometrami bežkárskych tratí v rámci Roháčskej doliny. Na tatranskej strane je najnavštevovanejším lyžiarskym strediskom Bachledova dolina. Svojimi početnými svahmi v závere doliny sa tu každoročne schádza množstvo lyžiarov, bežkárov, snowboardistov či freeriderov. Stredisko ponúka rôzne zážitkové atrakcie ako napríklad rafting na snehu. Menšie stredisko rodinného tipu nájdete v Ždiari, kde je možné tráviť čas predovšetkým s malými deťmi. Ski TAJA blízko Tatranskej Javoriny sa pýši niekoľkými svahmi a 10 km bežkárskych tratí ocenia najmä bežkári.

Či už po náročnej túre alebo lyžovaní si dozaista radi oddýchnete v termálnej vode, kde vaše telo vymasírujú vodné trisky, či sa do sýtosti vyšantíte na vodných toboganoch. Za odpočinkom pri vode navštívte termálne kúpalisko Oravice, ktoré disponuje množstvom bazénov, kde každý ponúka inú zaujímavú službu pre vaše telo alebo len klasické plávanie. V lete sa môžete vyhrievať na trávnatých plážach v okolí bazénov a kochať sa k krásnym prostredím, v ktorom je kúpalisko posadené.

Po náročných dňoch plných zážitkov nájdete odpočinok vo veľkom množstve chát či chalúp alebo hoteloch, penziónoch a privátoch. Hoci je Podtatranská brázda úzkym regiónom, je zárukou kvalitnej dovolenky či už v letnom alebo zimnom období.