Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie v Podjavorníku - Papradne

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Bytča (2)

Podjavorník - Papradno

Na severe Slovenska, pri hraniciach s Českou republikou sa rozprestiera malebná obec Papradno patriaca do okresu Považská Bystrica a ležiaca v doline Papradnianky v Javorníkoch. Súčasťou obce je osada Podjavorník. Neďaleko sa nachádzajú väčšie mestá ako Bytča či Púchov. Vďaka jej výhodnej polohe, sa tu naskytne každému návštevníkovi pekný pohľad na okolitú prírodu.

Táto oblasť je vyhľadávaným turistickým miestom nielen v letných, ale ja v zimných mesiacoch, kedy môžete spoznávať okolie na lyžiach spúšťajúc sa po zasnežených kopcoch. Najznámejšou turistickou trasou je trasa Javorník, ktorá prechádza viacerými zastávkami, ako je Podjavorník, Veľký Javorník, Stratenec, z ktorého sa vám naskytne výnimočný výhľad na okolie z novej turistickej rozhľadne, nasleduje odpočívadlo Bukovina a nakoniec Malý Javorník. Na svojich cestách by ste nemali vynechať ani návštevu prírodného útvaru Čertova skala, puklinovej jaskyne Šarkania diera alebo prírodného diela Súľovské skaly s množstvom skalných masívov, veží, ihiel, kvetov a živočíchov. Ak plánujete stráviť svoju dovolenku na sedle bicykla, naskytne sa vám tu veľa možností na cykloturistiku. V okolí Považskej Bystrice sa nachádza viacero vedľajších ciest či lesných cestičiek ideálnych pre cestu bicyklom. Najobľúbenejšia trasa začína na Vážskej cyklomagistrále v Udiči, ktorá vedie hore Maríkovskou dolinou a končí v Podvaží. Ak by vám nestačilo, môžete vyskúšať agroturistiku, ktorá má v tejto oblasti ideálne podmienky. Je rajom pre všetkých milovníkov koní a nádhernej prírody. Ide o farmu, ktorá je zameraná na chov koní, poníkov, oviec a dobytka.

Pre všetkých nadšencov histórie a starých pamiatok ponúka obec Papradno viaceré zaujímavosti. Dominantou je rímsko-katolícky kostol, pred ktorým stojí pekná baroková socha a v tesnej blízkosti je štvrtý najväčší chrámový organ na Slovensku. V osadách nájdete i zachovanú ľudovú architektúru v podobe valašských drevených stavieb. Nad obcou sa nachádza hradisko Žilín, s ktorým sa viaže stará a možno pravdivá povesť, ktorú by ste si mali vypočuť priamo na mieste. V okolí osady Podjavorník môžete nájsť ďalšie zaujímavosti, ako napríklad vyhliadkový bod Stratenec, vodnú nádrž Nosice, kde sa môžete vyblázniť vo vode alebo na vodných člnoch. Ak túžite len po oddychu a relaxe, zamierte do termálnych kúpeľov Nimnica s možnosťou rôznych liečebných procedúr. Ak ste ochotní zájsť ďalej, natrafíte aj na zrúcaniny Považského, Súľovského a Hričovského hradu.

Ako sme už spomenuli, lyžiari si v zime taktiež prídu na svoje a to priamo v lyžiarskom stredisku v obci Papradno – Podjavorník, pod najvyšším vrcholom Veľký Javorník. Môžete zahodiť všetky obavy za hlavu, pretože toto zimné centrum ponúka pre každého vysoký komfort. Nachádzajú sa tu zjazdové trate, snowboard park i udržiavané trasy pre bežkárov, ktoré sa ďalej napájajú na hrebeňovú magistrálu Portáš – Bumbálka. V širšom okolí sú roztrúsené i ďalšie strediská na lyžovanie, ako napríklad Ski centrum Čertov s troma vlekmi a štyrmi zjazdovými traťami, stredisko Domaniža alebo stredisko Horná Maríková.

Kde si na noc zložiť svoju hlavu a oddýchnuť si? V osade Podjavorník sa možno ubytovať počas celého roka v hoteli Podjavorník i v turistickej ubytovni. Priamo v obci nájdete aj penzióny, no širšiu ponuku môžete predsa len očakávať až v neďalekých väčších mestách. Ak by ste však mali záujem o pobyt v prírode, skúste si zajednať chatu alebo inú drevenicu, ktorých tu je dostatočné množstvo.

Zabezpečte si ubytovanie, pobaľte veci a vydajte sa na cestu naprieč severným Slovenskom do obce Papradno, kde vás uchváti nádherná okolitá príroda a len tak ľahko vás zo svojich pazúrov nepustí.