Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Plavecký Štvrtok

Vyberte si obec/mesto: Stupava (2)

Plavecký Štvrtok

Plavecký Štvrtok je obec medzi dedinkou Zohor a záhoráckym mestečkom Malacky.

Na nefalšovanej rovine posiatej lesmi a lúkami sa nachádza aj táto dedinka, ktorá sa pýši predovšetkým pieskovňou s možnosťou kúpania. Záhorie je známe svojimi pieskami, ktoré neobišli ani Plavecký Štvrtok. Práve na týchto dunách sa darí najlepšie boroviciam, ktoré obkolesujú miestne jazero. Piesok je predzvesťou piesčitých pláží a prípadného volejbalu. V okolí jazera sa nachádza chatová osada, kde je možné sa ubytovať a stráviť príjemné chvíle na slniečku, ale aj v tieni pod korunami mohutných borovicových stromov. V tichom prostredí, kde sú chatky zasadené medzi stromami načerpáte novú energiu.

Neďaleko Plaveckého Štvrtka sa nachádza veľmi zaujímavý prírodný úkaz, ktorým bolo v dávnej minulosti posiate takmer celé Záhorie. Močaristý jelšový les, ktorý nosí príznačný názov Bezedné je domovom rôzneho vzácneho živočíšstva a rastlinstva, dokonca mäsožravej rastlinky, ktorú len tak na Slovensku nestretnete. Toto miesto je opradené rôznymi legendami a povesťami, ktoré miestami naháňajú strach, keď sa začne hovoriť o stratených ľuďoch alebo dobytku.

Len jednu zastávku vlakom sa nachádza okresné mesto Malacky, kde sa môžete vybrať za kultúrou alebo históriou. V zámockom parku si máte možnosť spraviť piknik, či sa zúčastniť niektorej z hojných akcií, ktoré sa v Malackách konajú. Či už na prvého mája alebo na Malackej hudobnej jari sa môžete vmiesiť do víru hudby a zábavy. Každoročne sa v Malackách koná aj divadelný festival Zejdeme sa na Hanbálku. Pre niektorých bude zaujímavejšia história, ktorú možno obdivovať v Židovskej synagóge alebo vo Františkánskom kostole. Práve tu sa nachádzajú aj jedny z troch svätých schodov na svete. Pod rúškom malých záhad a tajomstiev sa môžete s dávkou odvahy pozrieť na miesto posledného odpočinku františkánskych mníchov, do podzemných krýpt pod kostolom. Vedľa kostola bol postavený kláštor, ktorý dnes slúži pre vychovávanie ďalších generácií v podobe cirkevného gymnázia.

Keby ste mali prírodnej vody akurát tak dosť, v Malackách je kúpalisko, kde okrem vodného vyžitia je možné zahrať si napríklad volejbal. Z Malaciek nie je ďaleko do Veľkých Levárov, kde zostali pozostatky habánskej kultúry a starý kaštieľ, ktorý svojho času hostil psychiatrických pacientov.

Na odvrátenú stranu z Plaveckého Štvrtka je možné vybrať sa na bicykli cez dedinky Láb a Zohor až k hraničnej rieke Morava. Nachádza sa tu prírodná rezervácia po ktorej vás bude sprevádzať cyklistický chodníček na Devín alebo až do susedného Rakúska. Pikoškou je, že nedávno tu bol otvorený cyklistický most na rakúsku stranu, ktorý neoficiálne nesie meno svetového hrdinu Chucka Norrisa. Radným pánom sa však názov, ktorý zvolili ľudia nepáčil a nakoniec sa stal mostom Slobody, vraj preto, že cez Chucka Norrisa sa predsa nedá prejsť :).

Vtipní Záhoráci opäť raz dokázali, že majú srdce na pravom mieste v humorných príbehoch a preto ani vy neváhajte čo to pochytiť z ich svojskej zábavy. Plavecký Štvrtok a jeho pieskovňa, môže byť nie len miestom oddychu, ale taktiež štartovacou dráhou na poznávanie okolitých krás. Večer pri krbe a dobrom pivku budete môcť hodnotiť prežité a prípadne si pobyt obohatiť nočným kúpaním.