Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Palcmanská Maša

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Dobšiná (1)

Palcmanská Maša

Vodná nádrž Palcmanská Maša sa nachádza pri obci Dedinky a z druhej strany ju oblieha rovnomenné stredisko Palcmanská Maša. Stredisko ma výhodnú polohu na južnej strane Slovenského raja.

V letných mesiacoch odtiaľto podnikajte mnohé túry do útrob Slovenského raja. Z Dediniek či priamo z Palcmanskej Maši sa môžete vybrať na niekoľko turistických okruhov. Krásny prírodný zážitok vo vás zanechá tiesňava Zajmarskej rokliny, ktorú môžete spojiť s výstupom na Čertovu hlavu. Inú zaujímavú túru, ktorá je charakteristická svojím okružným rázom, na ktorom máte šancu vidieť mnohé z okolia Palcmanskej Maši, môžete podniknúť na Geravy a Havraniu skalu. Lesnatý povrch, strieda výstup na Havraniu skalu, kde sa odkrýva krásna panoráma s pohľadom na nádrž a okolité dedinky a osady. Zaujímavosťou práve na tejto túre je Občasný prameň, ktorý podľa názvu vyviera len v určitých časových intervaloch. Vystihnite jeho hodinky a napite sa z tejto skutočnej rarity Slovenského raja. Či pešo alebo autom môžete sa vybrať do Dobšinskej ľadovej jaskyne, ktorá vás dozaista poriadne schladí v horúcich letných mesiacoch. Pešiu turistiku do jaskyne môžete obohatiť prechodom cez prírodnú rezerváciu Stratená, ktorej dominantou sú rôzne krasové útvary a početné jaskyne. Navštívte Stratenskú jaskyňu, ktorá ako jediná na Slovensku má najväčšie podzemné dómy, najznámejší Rozprávkový dóm. Krasové prepadlisko, ktoré vzniklo prepadom medzi Dobšinskou ľadovou jaskyňou a Stratenskou jaskyňou sa považuje za najväčšie u nás vôbec. Je unikátom, ktorý turisti radi obdivujú a kochajú sa ním. Viaceré turistické cestičky vedú naprieč Slovenským rajom a vyjdete na opačnej strane v Podlesku alebo na Čingove. Čakajú vás krásne planiny, rebríky, výhľady, vodopády a nezabudnuteľná príroda, kedy pochopíte príznačný názov raj pre toto slovenské pohorie.

Palcmanská Maša je veľmi príťažlivá nie len pre bohatú turistiku, ale aj svojou polohou pri rovnomennej nádrži. V letných mesiacoch sa môžete do sýtosti vykúpať, chytať príťažlivý bronz, či sa po jej hladine člnkovať a obdivovať okolité končiare.

V okolí Palcmanskej Maše sa nachádza hneď niekoľko lyžiarskych stredísk, v rámci ktorých môžete stráviť príjemnú zimnú dovolenku. Strediská Mlynky - Biele vody a Dedinky ocenia predovšetkým začiatočníci a nenároční lyžiari. Stredisko Gugeľ zase ponúka náročnejšie zjazdovky, či dokonca skialpinistické túry. V okolí sa nachádza niekoľko bežkárskych tratí naprieč bielou prírodou. Večer vás zabaví diskotéka a lyžovanie môžete zameniť za korčuľovanie na ľade. Kvalitné služby a udržiavané zjazdovky ocenia všetci lyžiari či snowboardisti.

Ozajstní dobrodruhovia zoberú stan na chrbát a využijú služby miestneho kempu. Ak pred tvrdou zemou a priamym kontaktom s prírodou, viacej preferujete pohodlie postele, zložte sa v početných chatách. Ak si vašu letnú alebo zimnú dovolenku predstavujete v pohodlnejšom a luxusnejšom štýle, využite služby penziónov a hotelov, ktoré sa nachádzajú v okolí. Svojou výhodnou polohou sa Palcmanská Maša dozaista stane strediskom, kam sa ešte niekoľko krát vrátite, aby ste prelúskali všetky vrcholky Slovenského raja.