Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Oravské Beskydy

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Oravská Polhora (1)

Oravské Beskydy

Máte už dosť mestského ruchu a rýchleho života? Potrebujete si oddýchnuť niekde, kde ide život pomalšie? Jednoznačne odporúčame Oravské Beskydy. Miesto, ktoré je osadené v lone nádhernej prírody a v tradičnom kraji, miesto kde dovolenka skutočne znamená oddych od každodenných starostí.

Oravské Beskydy sú pohorie na Orave pri hraniciach s Poľskom. Severná časť vedie sedlom Príslop (940 m.n.m.) až po Oravskú priehradu, údolím rieky Bielej Oravy. Patria medzi tretie najvyššie pohorie Slovenska a druhé najvyššie pohorie Poľska, hlavne vďaka vrcholom Babia hora (1725 m.n.m.), Pilsko (1557 m.n.m.) a Malá Babia hora (1515 m.n.m.).

Nadšenci turistiky v tomto regióne nájdu raj. Rázovitosť miestnych pohorí a množstvo prírodných úkazov je prepojených rozsiahlou sieťou turistických a cyklo chodníkov. Celé územie patrí do Chránenej krajinnej oblasti Horná Orava a do Babiogorskeho Parku Narodoweho na strane Poľskej. Dominantou a najčastejším cieľom trás je Babia hora. Prechádza ňou slovensko-poľská hranica a preto sa aj považuje za najsevernejší bod Slovenska. Typickou črtou pre tento vrchol, ale aj celé územie Oravských Beskýd, je výskyt chránených močiarov a rašelinísk. Na jej svahoch je tiež k dispozícii viacero čírych prameňov. Tie v spojení s vetrom, postupne udávali a stále udávajú tvary dominantných výčnelkov, previsov a skalných stien, ktoré tak dotvárajú magickú atmosféru. Tej sa viackrát poddal aj sám Ján Pavol II., ktorý takisto zdolal vrchol Babej hory. Na mieste sa tejto udalosti venuje aj pamätná tabuľa.

Za centrum okolia môžeme považovať najsevernejšiu obec Slovenska, Oravskú Polhoru. Najslávnejšie časy v histórii zažívala vďaka jódo-brómovým prameňom známym ako kúpele Slaná voda. Dnes je obec známa vďaka tradične najnižším teplotám počas zimných mesiacov. Sneh sa tu často drží až do neskorých jarných dní. To určite oceníte pokiaľ ste zástancom lyžovania. Priamo v obci sa nachádza menšie, ale útulné lyžiarske stredisko SKI CENTRUM Polhorský hrádok. Možnosť zalyžovať si však nájdete aj na iných blízkych miestach ako je Oravské Veselé alebo Oravská Lesná.

Dovolenku vďaka množstvu penziónov, salašov, drevených zrubov, či turistickým ubytovniam môžete predĺžiť na niekoľko dní. Možnosti ubytovania sú naozaj široké a tak si môžete vybrať svoju dovolenkovú základňu prakticky kdekoľvek.