Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Nitra

Odoslať

Nitra - ubytovanie v okolí

Vo vzdialenosti 15 km od lokality Nitra sa nenašli žiadne vyhovujúce objekty.
Zjednodušte parametre vyhľadávania alebo zväčšite vzdialenosť.

Nitra

Na rozhraní Podunajskej nížiny a pohoria Tribeč sa zrodilo mesto Nitra, ktoré zohralo významnú úlohu v dejinách Slovenska. Nitra bola založená siedmych pahorkoch a to na Zobore, hradnom kopci, Kalvárii, Čermáni, Borine, na Vŕšku a Martinskom vrchu. Najstaršia zmienka pochádza z roku 828, kedy z Nitrianskeho hradiska vládol knieža Pribina. Ďalej sa história mesta spája s menami ako Svätopluk, sv. Cyril a sv. Metod. V súčasnosti tvorí piate najväčšie mesto na Slovensku, ktoré je centrom archeologického výskumu, vedy a školstva v oblasti poľnohospodárstva.

Nitra patrí medzi pekné historické mestá s množstvom pamiatok sústredených v jej centre, ktorých časť bola zničená počas roku 1945 pri bombardovaní. Napriek tomu sa z veľkej časti historické centrum zachovalo a bolo vyhlásené za Mestskú pamiatkovú rezerváciu. Dominantou mesta je Nitriansky hrad, ktorý sa vypína na vápencovom vrchu. Je tvorený Katedrálou sv. Emeráma, Biskupským palácom, hospodárskymi budovami a vonkajším opevnením. Hrad patrí medzi národné kultúrne pamiatky. Pod hradom sa rozprestiera takzvané Horné mesto, ktoré je tvorené mnohými sakrálnymi pamiatkami. Avšak spoločenský život sa odohráva na pešej zóne, ktorá bola vybudovaná v Dolnom meste. Nájdete tu množstvo vynikajúcich kaviarničiek, reštaurácií a vinární. V center Nitry sa nachádzajú kultúrne inštitúcie prinášajúce i mladé slovenské umenie. Hlavným bodom Dolného mesta je Svätoplukovo námestie, na ktorom stojí moderná budova Divadla A. Bagara, kde sa každoročne odohráva podujatie Divadelná Nitra.

Priamo z centra Nitry sa môžete pozerať na mohutný masív Zobor, ktorý sa stal obľúbeným výletným miestom pre domácich i návštevníkov. Avšak z Nitry vedú turistické trasy aj na ďalšie vŕšky ako Haranč či Žibrica. Ďalšie výlety si môžete urobiť v pohorí Tríbeč na hrad Gýmeš, Oponický hrad, Čierny hrad a Hrušov. Taktiež ak sa chcete pokochať krásami Slovenska, môžete si vystúpiť na najvyšší vrch Tribeča, na Veľký Tribeč.

Nitru sa oplatí navštíviť počas kultúrnych podujatí, počas ktorých ožívajú ulice mesta a nesú sa v duchu dobrej zábavy. Každoročne sa tu organizujú podujatia ako Nitrianske fašiangy, Nitrianska hudobná jar, Vianočná Nitra, Ars Organi a mnohé ďalšie. Asi najvýznamnejším je Divadelná Nitra. Je najväčším divadelným festivalom na Slovensku, kde sa každoročne stretne s netradičnými divadelnými inscenáciami.

Aj v lete má Nitra svoje čaro. Môžete si dopriať dlhé prechádzky nočným mestom, sedieť na terase kaviarne či si vychutnať najlepšiu zmrzlinu v meste. Samozrejme najväčším lákadlom v letných horúčavách sú kúpaliská. V Nitre nájdete letné kúpalisko Sihoť, ktoré sa rozprestiera v areáli mestského parku, s výhľadom na Nitriansky hrad. Na kúpalisku máte k dispozícii veľký plavecký bazén, relaxačný bazén a detský bazén. Obľúbenou atrakciou je tobogan o dĺžke 83 m. Pokiaľ nemáte chuť len tak nečinne ležať, máte k dispozícii tri ihriská na plážový volejbal. Pre deti tu boli vybudované preliezky, pieskovisko, hojdačky a pirátska loď.

Ak rozmýšľate, ktoré slovenské mesto navštívite tento rok, tak máte možnosť navštíviť Nitru. Čaká vás tu prehliadka zaujímavých a hodnotných pamiatok, kúsok prírody na Zobore, príjemná spoločnosť na kultúrnych podujatiach a hlavne oddych v peknom prostredí. V Nitre budete mať čo robiť počas celého víkendu, kedy si môžete zložiť hlavu v jednom z príjemných apartmánov, v penziónoch či cenovo prijateľných hoteloch.