Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Mojtín

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Horovce - PU (1)

Mojtín

Počuli ste chvály o Strážovských vrchoch a chceli by ste sa o tom presvedčiť na vlastnej koži? Ak zamierite do tejto oblasti, bol by hriech, keby ste nenavštívili aj Mojtín. Táto malá obec leží v okrese Púchov na severe Slovenska vzdialená 50 kilometrov od hranice s Českou republikou.

Ak si chcete obuť turistickú obuv a preskúmať nádhernú okolitú prírodu a všetky jej zákutia, odporúčame vám viaceré trasy, počas ktorých si vychutnáte nielen okolie no aj ďalšie zaujímavosti, ktoré vám toto územie ponúka. Jedenou z nich je Mojtínska jaskyňa, ktorej zvláštnosťou je, že v minulosti slúžila ako kostol, vďaka čomu sa v nej nachádza vysvätený kamenný oltár a výzdoba v podobe vyobrazených svätcov, anjelov a sedembolestnej Panny Márie. S jaskyňou v Zraze (uvádzaný aj tento názov) sa viaže viacero príbehov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Ak chcete návštevu jaskyne spojiť s príjemnou túrou, absolvujte trasu začínajúcu v Slopnej a končiacu pri spomínanom starom „kostole“. Počas cesty sa môžete zastaviť pri hrebeni Rohatína, kde sa vám ďalej naskytne rozhľad od Strážova cez Mojtín, Mojtínsku dolinu, až po Ostrú Malenicu. Pri prechádzaní cez obec Mojtín sa taktiež môžete zastaviť pri kostole Sv. Cyrila a Metoda, pred ktorým stojí drevené vyhotovenie vierozvestcov. Ak ste milovníkmi cyklistiky, potom vyskúšajte cyklotrasu z Mojtína do Čelkovej Lehoty, ktorá je dlhá približne 15 km.

Na západ od obce sa rozprestiera väčšie mesto Ilava, v ktorom si môžete vychutnať predovšetkým pohľad na zachovalé stavby a budovy. Najznámejšou stavbou je Ilavský hrad, s ktorým sa viaže dlhá, no zaujímavá história. V súčasnosti slúži aj ako trestnica pre väzenské účely. Pri prechádzke mestom môžete zavítať do Mestského múzea, kde sa konajú rozličné výstavy. Smerom na sever nájdete mestečko Beluša a Dolný Lieskov. V prvom meste si prídu na svoje hlavne milovníci sakrálnej architektúry. Avšak nájdete tu aj jedno jedinečné miesto, ktoré zaujme každého návštevníka, a ním je Monument piatich prstov. Ide o symbol piatich smutných udalostí súvisiacimi s touto obcou. Na zadných stranách týchto kamenných prstov si môžete prečítať viac. Mesto Dolný Lieskov má rozvinutý cestovný ruch vďaka chránenej krajinnej oblasti „Riedka“, ktorá svojou nádhernou scenériou vyráža dych každému turistovi. Ak sa vyberiete severovýchodným smerom natrafíte na obec Pružina rozprestierajúca sa v doline Pružinky. V tejto oblasti patrí k jedným z najkrajších turistických zážitkov prechod okolo Strážovských vodopádov.

I v zimných mesiacoch sa tu nebudete nudiť. Obec Mojtín vám dáva k dispozícií svoje skromné lyžiarske stredisko SKI MOJTÍN, ktoré sa rozpresteira na severných svahoch Javoriny, Veľkého a Malého Grúňa. Nachádza sa tam 6 lyžiarskych tratí pre začiatočníkov, no aj pre náročnejších lyžiarov. Okrem týchto služieb ponúka aj príležitosti na snowboardovanie, sánkovanie a bežecké lyžovanie.

V oblasti sa nachádzajú viaceré hotelové komplexy, v ktorých sa môžete ubytovať za výhodnú cenu. Ak túžite po niečo inom, k dispozícií sú vám penzióny či chatové oblasti, v ktorých si môžete prenajať chatku alebo inú drevenicu podľa vašich predstáv, či už idete na dovolenku s rodinou, s priateľmi alebo len vo dvojici.

Aj keď vám možno obec Mojtín a jej okolie nič nehovorí, nenechajte sa tým odradiť. Táto oblasť zanechá v každom návštevníkovi pekné zážitky a úsmev na tvári.