Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie na Makove - Bumbálke

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Makov (2)

Makov - Bumbálka

Uvažujete o dovolenke na Kysuciach a neviete sa rozhodnúť kam? Rekreačná oblasť Makov-Bumbálka je známym miestom, vďaka svojej polohe obľúbeným nielen na Slovensku, ale aj v Čechách. Tieto dve obce a ich okolie vám ponúknu množstvo zaujímavostí, ktorými si môžete spríjemniť každý deň, no predovšetkým sú perfektným miestom na lyžovanie.

Obe obce sa rozprestierajú na hranici medzi Slovenskom a Českou republikou v okrese Čadca, vďaka čomu sú veľmi populárne v oboch krajinách. Obec Makov leží v údolí rieky Kysuca, medzi Javorníkmi a Turzovskou vrchovinou, na ktorej hrebeni sa nachádza horské sedlo Bumbálka. Prečo sa tieto dve miesta uvádzajú spoločne? Bumbálkou prechádza dôležitá cestná spojnica cez Makov až do Žiliny - hraničný priechod Makov-Bumbálka.

Čo ponúka táto oblasť turistom? Ak máte radi cykloturistiku, toto miesto vám vyhovie po každej stránke, keďže ponúka viacero cyklistických trás. Ak ste zdatnejší a máte veľkú výdrž, môžete sa podujať na Makovskú trasu, ktorá začína v Nižnom Kelčove, pokračuje cez Makov a končí až za hranicami, v českých Veľkých Karloviciach. Obľúbenou, no náročnou trasou je aj trasa na Bumbálku, ktorá smeruje z centra Makova do známeho lyžiarsko-turistického strediska Bumbálka.

Makov ponúka pre turistov nekonečne veľa zaujímavostí. Odporúčame navštíviť Pamätník Partizána U Tabuli, ktorý bol postavený na pamiatku partizánov, či sa poprechádzať pri prameni rieky Kysuca. Nemôžeme zabudnúť na Veľký Javorník, ktorý sa rozprestiera len 8 km od obce Bumbálka. Z jeho vrcholu sa návštevníkovi naskytne nádherný výhľad na dolinu Váhu, vrchy Súľovských skál, na Strážovské vrchy, na hrebeň Malej Fatry a Kysuckej vrchoviny.

Čo iné sa oplatí vidieť, ak nechcete chodiť len po kopcoch a dolinách? Ak hľadáte historické pamiatky, obec Makov bude to pravé pre vás. V osadách, z ktorých sa skladá, môžete objaviť jedinečné kaplnky.

Čo robiť v zimných mesiacoch? Práve lyžovaním je preslávená táto rekreačná oblasť. Stredisko Ski Makov ponúka 5 lyžiarskych zjazdoviek, pre zručných lyžiarov no i pre začiatočníkov. Ak si budete chcieť dať prestávku, môžete sa pustiť turisticko-bežeckou traťou, ktorá prechádza po hrebeni okolitých kopcov ako napríklad Čerenka. Lyžovanie si môžete vychutnať aj v novom stredisku ZÓNA SNOW v lokalite Makov Kasárne. Toto nádherné stredisko vám ponúka taktiež horskú turistiku, ktorá vás určite dostane. Čo ešte máte na výber? Môžete si vybrať aj inú variantu, ktorou je lyžiarske stredisko Bumbálka ležiace priamo na hraniciach s Českou republikou.

S ubytovaním v tejto lokalite určite nebudete mať problém. Ak máte radi luxus a určitý komfort, môžete si vybrať zo širokého radu hotelov a apartmánov. Pri plánovaní dovolenky s rodinou sú vám k dispozícií viaceré penzióny, ktoré ponúkajú množstvo zákazníckych služieb. Ak chcete oddychovať v kruhu priateľov, či je vašou túžbou bývať v centre prírody, pohľadajte si chatu, ktorá by vám najlepšie vyhovovala.

Ak ste milovníkom prírody a radi spoznávate nové zákutia skrývajúce sa na Slovensku, nenechajte si ujsť zážitok z tohto miesta.