Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Kunov

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Častkov (1)

Kunov

Neďaleko mestečka Senica, v Záhorskej nížine sa nachádza prírodná vodná nádrž Kunovská priehrada. Rozprestiera sa v peknom vŕškovom prostredí, keďže susedí s Myjavskou pahorkatinou. Vodná nádrž bola vybudovaná už v roku 1965 a teší sa hojnej návštevnosti, pochopiteľne predovšetkým v letných mesiacoch.

Okrem samotného a asi najviac vyhľadávaného kúpania je možné požičať si v areáli člnky, či vodné bicykle a prebrázdiť priehradu krížom krážom. Svoje deky si môžete rozprestrieť na hojných trávnatých plochách alebo na pieskovej pláži. Rybári si samozrejme tiež prídu na svoje. Tiché odľahlé kúty priehrady budú ich rajom a postrachom pre kunovské ryby. Chvíle pri vode si môžete krátiť na tenisovom a volejbalovom ihrisku, zahrať si minigolf, či ruské kolky alebo veľké šachy. V areáli priehrady je taktiež možné sa občerstviť.

Chceli by ste vidieť aj niečo viac ako len Kunovskú priehradu? Na bicykli, korčuliach, či po svojich je možné sa vybrať do päť kilometrov vzdialenej Senice po cyklotrase povedľa potoka Teplica. Nebojte sa žiadnej nudnej cesty popri ceste pre autá. Cyklotrasa ide prírodou popri zurčiacom potôčiku.

Turistických a historických nadšencov možno poteší, že neďaleko kunovskej priehrady sa nachádza zrúcanina hradu Branč, kam je možné vystúpiť z dedinky Podbranč. V ďalšej dedinke menom Sobotište, zase môžete navštíviť pozostatky habánskej kultúry alebo miestnu hvezdáreň. Takmer na skok je to aj do Brezovej pod Bradlom k mohyle nášho dejateľa Milana Rastislava Štefánika, či do Hlbokého navštíviť pamätný dom Jozefa Miloslava Hurbana. Nenáročnú túru je možné absolvovať aj na vrch Havran alebo do Šajdíkových Humencov pozrieť sa na najkvalitnejší piesok na Slovensku.

Na dvojkolesových tátošoch je možné absolvovať niekoľko cyklistických trás. Nenáročná cyklotrasa medzi vŕškami vedie po Kopčianskej magistrále, ktorá spája Záhorie s Považím cez Myjavské kopanice. Kopanice sú krásne predovšetkým v jarných a letných mesiacoch, sú plné zelene a kvetov. Záhorie môžete spoznávať na bicykli taktiež po Záhorskej cyklomagistrále, ktorá vás prevedie záhoráckymi dedinami a mestečkami ako napríklad Holíč, kde je možné obdivovať staroslovanské megality, ale aj popri rieke Morava až do Šaštína. V Šaštíne je možné sa opäť okúpať alebo navštíviť známe pútnické miesto Baziliku Sedembolestnej Panny Márie. Troška náročnejšia cyklotrasa vedie cez pohorie Malých Karpát až do Nového mesta nad Váhom.

Zo Senice je to už len na skok do známeho kúpeľného mesta Smrdáky, či sa pozrieť na historickú Skalicu alebo do neďalekej Českej republiky. Senicu spolu s Kunovskou priehradou a okolitým Záhorím si dozaista obľúbite, rovnako ako aj výrečných Záhorákov :-)