Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Krahule

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Kremnica (1)

Krahule

Horská obec Krahule, nachádzajúca sa v srdci nie len Slovenska, ale celej Európy, ponúka svojím návštevníkom letné aj zimné vyžitie. Dedinka je obklopená Kremnickými vrchmi, Veľkou Fatrou a Turčianskou kotlinou a nachádza sa len tri kilometre od historického mesta Kremnica, ktoré je známe predovšetkým razením mincí. Dnes si môžete nechať vyraziť aj vy pamätnú mincu z dodnes najstaršej existujúcej mincovne na svete. Nad Kremnicou sa vypína starobylý hrad, ktorý tvorí komplex viacerých stredovekých budov. Pokúste sa v ňom nájsť pôvodný hrad, keďže aj historici si nad jeho pôvodným obrazom lámu hlavy.

Počas dlhých letných dní sa Krahule menia na vyhľadávané turistické centrum. Možno odtiaľto podnikať zaujímavé túry do okolitých hôr. Výstup na Kremnický štít poteší každého, kto obľubuje panoramatické výhľady a krásnu prírodu. Spojte výstup na štít Vysoká s nenáročnou prechádzkou do Kremnických Baní a budete mať prírodný aj historický zážitok. Nie nadarmo sa vraví, že Slovensko je stredom Európy. Práve turistikou v okolí Krahúľ sa môžete o tom presvedčiť. Navštívte geografický stred Európy, kostol sv. Jána Krstiteľa a vnímajte nielen posvätnosť, ale aj zázračnosť tohto zaujímavého miesta. Vyberte sa k horskej chate pri Skalke a odtiaľ pokračujte cez historický tunel, popri Robotníckej chate až do Krahulskej doliny, kde sa vám pochváli svojimi krásami okolitá príroda. Aj na našom území máme prales, hoci sa juhoamerickým pralesom podobá len menom. Má však bohaté zastúpenie lesov, rastlín, ale aj zaujímavých živočíchov a pravého pralesného hmyzu príznačného pre slovenské územie. Prechádza ním náučný chodníček, ktorý vás s jeho pokladmi rád oboznámi. Prírodná rezervácia Mláčik sa zase pýši stromami, ktoré v priemere dosahujú vek až stopäťdesiat rokov. Pod Krahulským vrchom sa začína bežecká trasa, ktorá prechádza Peklom nachádzajúcim sa medzi spomínaným vrchom a Skalou mieru. Cyklisti ocenia dlhé kilometre cyklistických trás po okolitých prírodných krásach.

V okolí Krahúl sa nachádza niekoľko kúpalísk, ktoré sú vítaným osviežením počas teplých letných mesiacov. Ovlažte sa na plážovom kúpalisku v Banskej Bystrici, ktoré okrem bazénov ponúka prírodné jazero na ktorom sa však možno len člnkovať. Aquapark Kováčová je vyhľadávaným centrom zábavy v okolí, kde sa vyjašíte na tobogane, zahráte si volejbal alebo si len tak zaplávate v plaveckom bazéne. V zimných mesiacoch potešia liečivé kúpele v Turčianskych Tepliciach, ktoré sú celoročne navštevované vďaka svojmu teplému a liečivému prameňu. Ubolené telo zložte rovnako v liečivom a skutočne horúcom prameni na termálnom kúpalisku Katarína a ono sa vám odvďačí mnohými nachodenými kilometrami po okolitých horách.

V zimných mesiacoch, keď svahy a doliny prikryje snehová nádielka, sa Krahule menia na lyžiarske stredisko. Svahy orientované na južnú stranu sú zárukou príjemného slniečka, ktoré vás letmo opáli popri adrenalínovom lyžovaní. Zo svahov môžete obdivovať Žiarsku kotlinu, Štiavnické vrchy a Vtáčnik, na ktoré je z lyží pekný výhľad.

Priamo v Krahuliach a ich okolí nájdete útočisko v hojnom počte chát a chalúp alebo v príjemných rodinných penziónoch či luxusnejších hoteloch. Krásny kút Slovenska, ktorý pripomína, že sme skutočne dôležitou súčasťou Európy, radi navštevujú turisti či lyžiari naprieč všetkými vekovými kategóriami.