Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Košice

Odoslať

Košice

Druhým najväčším mestom na Slovensku, kultúrnym centrom a takzvanou metropolou východu je mesto Košice. Rozlieha sa v Košickej kotline, prevažne na Košickej rovine a okolitých pahorkatinách. Prvý písomný záznam o meste pochádza z roku 1230. V 14. storočí získalo výsady slobodného kráľovstva a ako prvé mesto v Európe, kráľom signovanú erbovú listinu. Od 13. storočia sa mesto vyvíjalo do krásy. Zachovalo si mnoho pamiatok, ktoré stoja za návštevu. Okrem toho ako kultúrne centrum východu organizuje mnohé podujatia ako je napríklad čoraz známejšia Biela noc, ktorá sa uskutočňuje v košických uliciach.

Keď na východ, tak určite aj do Košíc. Historické centrum mesta bolo vyhlásené za pamiatkovú rezerváciu a patrí medzi najväčšie na Slovensku. V jeho centre sa sústreďuje najviac pamiatok a tu nájdete asi najznámejšiu gotickú stavbu, Dóm sv. Alžbety, ktorý stojí uprostred šošovkovitého Hlavného námestia. Hneď vedľa bola postavená Kaplnka sv. Michala. Ďalej sa tu nachádza Urbanova veža zo 14. storočia, budova divadla, ktorá bola postavená v 19. storočí v historizujúcom slohu, ďalej tu bolo vystavaných mnoho vzácnych kostolov, palácov ako Rákociho palác, Levočský dom, Bikupský palác a mnohé ďalšie. Peknou architektúrou sa vyznačujú aj mnohé domy, v ktorých dneska sídlia dobré reštaurácie, bary a kaviarne. Košice sú ideálnym miestom na večernú romantickú prechádzku. Po západe slnka si určite vychutnáte pohľad na takzvanú Spievajúcu fontánu, ktorá reaguje na vlastnú zvonkohru. Mesto Košice vám sprostredkuje históriu, ktorú nájdete v múzeách, ak sa zaujímate o umenie stačí zájsť do jednej z galérii či na divadelné predstavenie alebo koncert. Nie len počas dňa, ale aj v noci, Košice žijú. Nájdete tu množstvo klubov v príjemnom prostredí, ochotnou obsluhou a dobrou hudbou.

Košice sú obkolesené pekným prírodným prostredím vhodným na menšie turistiku, prechádzky, ale taktiež aj na náročné výstupy. V okolí sa nachádzajú lákavé turistické lokality a to Slanské a Volovské vrchy alebo Národný park Slovenský kras. Avšak kvôli zábave či aktivitám v prírode nemusíte cestovať za hranice mesta. Aj tu sa nachádza oddychové miesto, ktoré poskytuje priestor na rodinné prechádzky či piknik. Rekreačná oblasť Bankov je tvorená rozsiahlym lesoparkom, cez ktorý vedie náučný chodník až na Jahodnú. Taktiež tu bol vytvorený piknikový areál a ihrisko na minigolf. Ďalším rekreačným areálom je Alpinka. Rozprestiera sa v Čemeľskom údolí len pár kilometrov od centra mesta. V jeho areáli sa nachádza detské ihrisko, bufet i reštaurácia. Najväčšou atrakciou je lanový park Tarzania a taktiež golfové ihrisko. Ak sa chcete pokochať výhľadom na Košice a ich okolie, môžete vystúpiť na kopec Hradová kde sa nachádza výhliadková veža a trocha histórie v podobe pozostatkov stredovekého Košického hradu. Na rodinnom výlete sa deti určite potešia návšteve Zoologickej záhrady, Dino Parku alebo Botanickej záhrady.

Dokonca aj zima v okolí Košíc prináša mnoho možností pre poriadnu lyžovačku. Vyhľadávaným strediskom v okolí je Jahodná, kde sa nachádza niekoľko ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek. Rovnako dobrá lyžovačka vás čaká aj v stredisku Kavečan. Dobré podmienky, vždy upravené svahy a občerstvenie v bufete nájdete v stredisku Skipark Erika, ktoré sa rozprestiera na Kojšovskej holi. Aj tu sa nachádzajú trate rôznej náročnosti a bežecké trate, ktoré vedú po lesných chodníkoch. Začiatočníci sa môžu zúčastniť lyžiarskej alebo snowboardovej školy, ktorá im poskytne potrebné základy.

Košické leto je vždy plné zábavy, ktorú prinášajú rôznorodé aktivity ako turistika, cykloturistika, adrenalínové športy, let balónom, lanový park a samozrejme kúpanie sa na kúpaliskách, či v prírodnom prostredí vo vodných nádržiach. V meste a jeho blízkom okolí nájdete niekoľko jazierok ako Čenianske jazerá, Štrkovisko Krásna, vodné nádrže Bukovec I. a Bukovec II. Trošku ďalej sa nachádza vodná nádrž Ružín, ktorá vám dáva možnosť plávania, rybárčenia či člnkovania. Obľúbenými letnými kúpaliskami sú Triton a Ryba, v ktorých areáli bolo vybudovaných niekoľko bazénov s toboganmi alebo šmýkačkami, nájdete tu aj športové ihriská a reštauračné zariadenia. Milovníci adrenalínu si môžu vyskúšať vodné lyžovanie, wakeboard alebo wakeskate. Tieto aktivity nájdete na vodnej ploche Nad jazerom, kde bol vybudovaný vodnolyžiarsky vlek.

Ak sa chystáte s rodinou na víkendový pobyt do Košíc, či s kolegami na firemnú akciu alebo hľadáte priestor na oslavy, Košice majú pre vás v ponuke na prenájom niekoľko ubytovacích zariadení. Nájdete tu lacné penzióny, priváty alebo pre náročnejších luxusné hotely s ponukou wellness služieb. Prajeme vám príjemný pobyt.