Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie na Jahodníku

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Smolenice (2)

Jahodník

Keď sa v tridsiatych rokoch objavila jaskyňa Driny, boli položené základy pre vytvorenie rekreačnej oblasti Jahodník. Nachádza sa v chotári obce Smolenice a tvorí hlavnú rekreačnú oblasť pre oblasť Trnavy.
Chatové stredisko ponúka väčšie či menšie chaty na prenájom, možnosť športového vyžitia, či pochutnanie si na miestnych špecialitách a víne. Je umiestnené v tichom lesnom prostredí, ktoré len troška narúša diskotéka a hudba, ktorú tiež stredisko ponúka. Prírodnú atmosféru dotvárajú veľké lúky, na ktorých si možno rozložiť deku a pri slniečku si užívať letný piknik.

Dominantou tohto rekreačného strediska je turistika. Veľmi dobre značené turistické chodníčky ponúkajú svoje cesty napríklad na Čiernu skalu. Je z nej nezameniteľný výhľad. Tento chodníček vás privedie k skalnému oknu, zaujímavému prírodnému útvaru. Z Jahodníka možno absolvovať výstup na najvyšší vrch Malých Karpát Záruby, ktorý dotvára celistvosť rovnako pomenovaného hrebeňa, odkiaľ sa možno pokochať krásnymi výhľadmi. Záruby ponúkajú okrem rozmanitej prírody aj možnosť nazbierať v jesennej sezóne za košík hríbov. Zaujímavou horskou destináciou je vrch Veterlín, na úpätí ktorého rastú vzácne storočné javory horské. Všetky tieto destinácie možno spojiť do jednej túry až k Smolenickému zámku. Z Jahodníka sa možno vybrať aj do jaskyne Driny, jedinej sprístupnenej jaskyne na Západnom Slovensku. Jaskyňa ponúka svoje siene, v ktorých sa môžu pokochať všetci nadšenci kvapľových útvarov. Nad rekreačnou oblasťou sa vypína vrch Jahodník, na ktorý si možno tiež spraviť kratšiu vychádzku, ktorú možno spojiť s výstupmi na iné okolité vŕšky. Horolezci sa môžu do sýtosti vyžiť na Havranej skale, ktorá býva útočiskom práve pre nadšencov tohto športu. K letnej turistike patrí aj slnečné kúpanie, ktoré si možno užiť v blízkych vodných nádržiach Buková a Boleráz. Okrem peších túr možno absolvovať vychádzky aj v sedle bicykla.

Svoju históriu ponúka Smolenický zámok a okrem neho aj krásny park v jeho okolí. Rovnako sa možno vybrať na hrad Červený kameň, ktorý okrem svojej histórie ponúka dom plný jastrabov, sov či orlov. Počas sezóny vám tieto majestátne okrídlené zvieratá ukážu svoj talent. Históriu možno ísť obdivovať aj do neďalekých Piešťan alebo Trnavy.

Chceli by ste navštíviť Jahodník v zimných mesiacoch? Okrem turistiky Jahodník ponúka svoje okolité vŕšky na sánkovanie, či beh na lyžiach.

Rekreačný areál poskytuje niekoľko drevených chatiek, ihrisko na loptové hry, či dokonca bazén a saunu. Možnosti strediska môžu využiť nie len mladí, či starí, ale aj rodiny, školské výlety, či školiaci sa pracovníci. Večerné chvíľky v prírode možno spestriť opekaním pri ohni, hraním na gitare a vychutnávaním trampových časov, ktoré sa dnes občas zdajú už zabudnuté.