Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie v Harmónii

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Piesok - PK (2), Limbach (1)

Harmónia

Radi by ste zamierili niekam na západ Slovenska, neďaleko hlavného mesta Bratislava? Nasmerujte si to do známeho rekreačného strediska Harmónia, ktoré sa nachádza len 3 km od Modry. Ak by ste sa veľmi nahnevali, pokojne by ste túto cestu zvládli prejsť aj po vlastných nohách.

Rekreačné stredisko Harmónia je jednou z dvoch najstarších a najkrajších rekreačných oblastí nachádzajúcich sa v tomto regióne, tou druhou je Zochova chata, resp. stredisko Piesky. Letovisko Harmónia, známe aj svojimi klimatickými a slnečnými kúpeľmi, ponúka okrem prechádzok a túr, aj horskú cyklistiku, jazdectvo, skalolezectvo a v zime aj bežkovanie. Vďaka výbornej polohe sa tu naskytá turistom množstvo príležitostí na rozličné, zaujímavé výlety. Známe sú skalné útvary Traja jazdci, Kamenná brána a Medvedia skala, ktorá predstavuje roztrúsené zoskupenie menších kremencových skaliek, z ktorých je najzaujímavejšou Dolná Medvedia skala s výrazným strechovým previsom. Obľúbené sú i Tisové skaly, ktoré sú vyhlásené za prírodnú pamiatku. Váš pobyt vám spríjemní prekrásna príroda, rozsiahle listnaté a ihličnaté porasty, turistická rozhľadňa na vrchu Veľká homoľa a taktiež hvezdáreň bratislavskej Univerzity Komenského, v ktorej sa nachádza najväčší, najstarší a po renovácií aj najmodernejší funkčný ďalekohľad na Slovensku.

Táto rekreačná oblasť vznikla v minulosti vybudovaním prvej vily Harmónia a postupne začali pribúdať ďalšie. V súčasnosti v nej nájdete viacero ubytovacích zariadení pre širokú verejnosť, pre rodinky s deťmi až po veľké školské výlety.

Čo ponúka Modra? Ak prichádzate do tohto mesta s túžbou pozrieť si nejakú históriu, zamierte predovšetkým do Múzea Ľudovíta Štúra, kde sa nachádza celá jeho expozícia obsahujúca nielen jeho osobné predmety, ale aj Hurbana či Kalinčiaka. Okrem toho tu narazíte na viacero sakrálnych pamiatok, ako je napríklad najstarší rímskokatolícky gotický Kostol sv. Jána Krstiteľa. Toto mesto je však predovšetkým známe vínom a výbornou gastronómiou. Vedeli ste, že v Modre sídli i Malokarpatská vínna cesta, ktorá zabezpečuje prezentáciu a propagáciu celého regiónu doma i v zahraničí? Nezabudnite preto navštíviť krásne zrekonštruované vinohradnícke domy a doprajte si kulinárske špeciality tohto regiónu.

Druhou významnou miestnou časťou Modry je Zochova chata (stredisko Piesky), v ktorej môžete okrem turistických aktivít, navštíviť aj prírodné kúpalisko, rozhľadňu na Veľkej homole, historický cintorín alebo si v zime príjemne zalyžovať. Lyžiarske stredisko ponúka vleky predovšetkým pre začiatočníkov a pre deti. Ak by ste mali záujem o lyžovanie náročnejší lyžiari, môžu navštíviť lyžiarske centrum Pezinská baba, ktoré sa nachádza na západe od mesta Modra.

Smerom na sever narazíte na mohutný a zachovalý hrad Červený kameň, ktorý sa nachádza na kremencovom brale nad osadou Pila v Malých Karpatoch a je v správe Slovenského národného múzea. Skladá sa z častí ako je šľachtická rezidencia, renesančná pevnosť, ktorá vás zavedie do hradnej priekopy a rozsiahlych pivničných priestorov, ktoré sú svojim rozsahom a architektúrou ojedinelé v Európe. Súčasťou je aj severná bašta a hradná strážnica, ktorá sa nachádza pri vstupe na nádvorie hradu.

Po prečítaní môžete sami vidieť, že táto oblasť je výnimočná po viacerých stránkach a určite by ste si nemali ujsť jej návštevu.