Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie na Duchonke

Odoslať
Typ ubytovania
Lokalita
Typ pobytu
Nenašli sa žiadne vyhovujúce objekty. Upravte parametre vyhľadávania.

Duchonka

Len pár kilometrov od mesta Topoľčany a obce Prašice nájdete známu i veľmi obľúbenú rekreačnú oblasť Duchonka. Túto vodnú plochu obklopuje pohorie Považský Inovec, vďaka čomu je vyhľadávaná aj medzi turistami, ktorí sa radi túlajú peknou prírodou. Nádrž v brezovo – borovicovom háji láka návštevníkov pestrou paletou vodných športov, okolitými lesmi ponúkajúcimi príjemné prechádzky prírodou alebo turistiku či cykloturistiku po vyznačených trasách.

Športový areál tejto oblasti ponúka množstvo zaujímavých športových aktivít - môžete si zahrať tenis, stolný tenis, volejbal či minigolf. Pre milovníkov vodných športov je tu možnosť surfovania, člnkovania a vodného bicyklovania. Počas letných mesiacov sa v prípade najnutnejšej potreby môžete osviežiť v prírodnom kúpalisku Duchonka. V lete sa fanúšikovia festivalov vyblázniť na Space music summer, ktorý sa koná každoročne na Zemplínskej šírave, Ružinej, Orave a Duchonke.

Jedným z miest, ktoré by pri svoji turistických potulkách nemali vynechať, je Lovecký kaštieľ. Svojím vzhľadom patrí medzi najkrajšie stavby Duchonky, taktiež je zároveň národnou kultúrnou pamiatkou a v súčasnosti je opustený. Pri ceste medzi Piešťanmi a Radošinou sa nachádza vyznačený chodník vedúci do jaskyne Čertova pec, ktorá je obojstranne priechodná a dlhá 27 metrov. Na vrch pohoria Považský Inovec vedie niekoľko výstupných trás, jedna ide z osady Kulháňa ostatné vedú po hlavnom hrebeni Bezovca alebo z najvyššieho vrcholu Inovec. Nájdete tam odlesnené svahy s pasienkami no i husté lesy so zverou. Pod Babicou v Bojnej, na úpätí Považského Inovca, leží Ranč pod Babicou, na ktorom si môžete zajazdiť na koňoch alebo skúsiť športový rybolov v jazerách. Odporúčame i návštevu turistickej rozhľadne na vrchu Marhát, z ktorej sa turistom naskytne nádherný výhľad na Považský Inovec, Tribeč, Vtáčnik a Biele Karpaty. Z obľúbených cyklotrás nevynechajte trasu z Topoľčian do Považského Inovca, ktorá vedie až k samotnej zrúcanine Topoľčianskeho hradu. Najnáročnejšia, no najkrajšia cyklotrasa vedie zo Záhrad kopcovitým lesným terénom popri Mačacej skale, za chatami pri Podhradí až k rekreačnému stredisku na Duchonke.

Počas horúcich slnečných dní sa môžete osviežiť na letnom kúpalisku v Topoľčanoch. Na výber máte plavecký alebo relaxačný bazén, a pre deti je k dispozícií detský bazén. Akčnejší ľudia tu nájdu aj tobogán či možnosti športov, ako sú volejbal, tenis, futbal a petanque. Ak ste sa vybrali do tejto oblasti v zimných mesiacoch a máte chuť sa zabaviť na ľade, navštívte zimný štadión v Topoľčanoch, ktorý ponúka okrem možnosti korčuľovania a hrania hokeja, aj posedenie v príjemnej reštaurácií.

Neďaleko rekreačnej oblasti Duchonka leží historické mesto Topoľčany ponúkajúce viacero zaujímavostí, ktoré by nemali ostať nepovšimnuté. Hlavnou atrakciou je romantická zrúcanina Topoľčianskeho hradu, ktorý sa vypína na svahu nad obcou Podhradie. Z autokempingu Duchonky sa dostanete na zrúcaninu pekným prostredím po označenej ceste. V blízkosti, v obci Tovarníky, stojí pekný kaštieľ označujúci sa aj ako Topoľčiansky kaštieľ. Je súčasťou rozsiahleho prírodného parku, v ktorom sa nachádza i pseudogotická kaplnka. Treťou zaujímavosťou tohto mesta je Tribečské múzeum, ktorého expozíciou je príroda stredného Ponitria. Ide o zbierku predmetov z geológie, zoológie, botaniky a z ďalších oblastí.

V samotnom areáli sú návštevníkom v letnej sezóne k dispozícií bungalovy, pri ktorých sa nachádza i karavanový kemp či veľký stanový kemp s dostatočne veľkou kapacitou. Oblasť ponúka ubytovanie v drevených chatkách vhodných pre rodinky s deťmi či väčšiu partiu mladých ľudí. Náročnejší si môžu vybrať jeden z neďalekých hotelov, či penziónov, ktoré ponúkajú rozličné služby.

Duchonka vám poskytne chvíle oddychu, zábavy, turistických výletov či športovania. Vyskúšajte si aj vy naplánovať dovolenku v tomto príjemnom prostredí.