Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie na Dubníku

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Stará Turá (2)

Dubník

Ak hľadáte pokojné miesto na letnú dovolenku, ktoré vám poskytuje množstvo príležitostí na turistiku, spoznávanie kultúry, športovanie či len na oddych, nájdete ho v malebnom údolí neďaleko obce Stará Turá. Rekreačná oblasť Dubník je vybudovaná okolo jednej z dvoch vodných nádrží, ktoré sa tu nachádzajú. Je vzdialená len niekoľko kilometrov od hranice Slovenska s Českou republikou a leží medzi dvoma väčšími mestami v Trenčianskom kraji.

Smerom na západ, na jednej časti Myjavskej pahorkatiny, sa rozprestiera mesto Myjava s viacerými kultúrnymi pamiatkami, predovšetkým s múzeami. Jedným z nich je Múzeum Slovenských národných rád, kde nájdete spojenie starej a novej architektúry a taktiež súsošia predstaviteľov slovenského národa. Obľúbeným je aj Múzeum M.R.Štefánika v Košariskách. Pokiaľ sa o túto osobnosť zaujímate viac, môžete sa vybrať na vrch Bradlo v Myjavskej pahorkatine a navštíviť jeho mohylu. Z mesta Brezová pod Bradlom vedie označená cesta priamo až k pamätníku, nie je možné, aby ste tam netrafili. Ak sa vydáte na východ od Dubníka, dostanete sa do Nového Mesta nad Váhom. Dominantou mesta je historické Námestie slobody, na ktorom sa v súčasnosti menia staré budovy na štýlové a moderné stavby. Toto námestie je ako stvorené na večerné prechádzky vo dvojici, či na menšie rodinné nákupy. Na námestí taktiež nájdete vynovený Morový stĺp. Najbližšie pri Dubníku leží obec Stará Turá, ktorá ponúka prevažne návštevy sakrálnych stavieb – ako napríklad Rímskokatolícky kostol Panny Márie, no nájdete tu aj zaujímavé Mestské múzeum či Pamätnú izbu spisovateľky Kristíny Royovej.

Neďaleké Biele Karpaty, rozprestierajúce sa na severe od Dubníka, sú bohaté na množstvo náučných chodníkov. Jedným z nich je stredne náročná trasa Na Bradlo, ktorá začína v Myjave a postupuje ďalej cez Polianku, Jandovu dolinu až na samotný Chrbát Bradla. Náročnejším a vytrvalejším turistom odporúčame cestu na Veľkú Javorinu a do Starej Turej. Pokiaľ ste sa rozhodli absolvovať pešiu turistiku s tým, že sa nechcete veľmi namáhať, vyberte sa k hradu Branč. Pre bicyklistov máme taktiež dobrú správu. Oblasť ponúka okrem turistických chodníčkov aj príležitosti k cykloturistike. Jednou z najznámejších ciest je trasa na Javorinu, ktorá začína aj končí v Novom Meste nad Váhom a prechádza miestami ako je Stará Turá či Bzince pod Javorinou, kde sa môžete zastaviť pri rodnom dome spisovateľky Ľudmily Podjavorinskej. Medzi obcami Čachtice a Višňové stojí známy a turistami veľmi obľúbený Čachtický hrad, ktorý preslávila grófka Báthoryová a s ktorým sa preto viaže zaujímavá história. V súčasnosti sa z hradu zachovali iba jeho zrúcaniny, z ktorých je nádherný výhľad na svahy Malých Karpát, Myjavskú pahorkatinu a Považský Inovec.

Stredisko Dubník prekvitá predovšetkým počas letnej sezóny, kedy si môžete vychutnať kúpanie či si zapožičať loďky, vodné bicykle alebo sa venovať rybolovu. Máte tu taktiež na výber z bohatej ponuky športových aktivít. Odvážni si môžu vyskúšať jazdu na štvorkolkách, zahrať si paintball, petang a iné. Z klasických športov vám je k dispozícií tenis, stolný tenis i volejbal. Pre deti je prichystané detské ihrisko a skákací hrad. Ak máte radi nočnú zábavu, prídete si na svoje. Pláž Dubník vám spestrí večer dobrou hudbou, diskotékami a príjemnou atmosférou pri vode.

Rekreačná oblasť Dubník ponúka viacero typov ubytovania. Pokiaľ vyžadujete so svojou rodinou väčší komfort v podobe hotelov a apartmánov, nájdete ich v blízkom okolí. Samotné stredisko poskytuje dobre vybavené chaty pre niekoľkočlennú rodinu, no i pre väčšiu skupinu priateľov. V letných mesiacoch je k dispozícií aj auto kemping s prístupnou vodou a elektrikou.

Severozápad Slovenska je plný pekných miest, ktoré vám prinesú nové zážitky a vy si budete môcť naplno užiť svoju dovolenku. Jedným z nich je aj stredisko Dubník.