Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Dobrá Voda

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Chtelnica - PN (2)

Dobrá Voda

Hľadáte malebné miesto na západe Slovenska? Obec Dobrá Voda leží v kotline nachádzajúcej sa v severnej časti Malých Karpát a preteká ňou potok Blava. Administratívne sa obec zaraďuje do Trnavského kraja, do okresu Trnava.

Najvyhľadávanejším turistickým miestom v tejto oblasti je zrúcanina gotického hradu Dobrá voda. V súčasnosti sa z neho zachovala časť muriva, či zvyšky niekoľkých stien. Z jeho ruín sa však návštevníkovi naskytá nádherný výhľad na malokarpatskú krajinu. Počas cesty k tomuto miestu môžete natrafiť aj na zvyšok židovského cintorína. Ak sa vydáte smerom na juh od obce, dostanete sa k romantickej zrúcanine Kostola a kláštora sv. Kataríny, prezývanej Karolínka. Neďaleko nej sa nachádza kaštieľ Planinka, ktorý je spolu s okolitým lesom výborným miestom na poľovačky. Oblasť láka návštevníkov aj prírodnou rezerváciou Slopy, kde môžete nájsť viaceré vyvieračky, jaskyne, ponory a jazierka. Ak si chcete naplánovať celodenný výlet, zvážte aj návštevu oblastí ako sú Brezová pod Bradlom – mohyla M.R.Štefánika alebo Hradište pod Vrátnom. Je len na vás či sa rozhodnete pre pešiu turistiku alebo dáte prednosť jazde na bicykli.

Na západe sa rozprestiera obec Jablonica známa predovšetkým rôznymi pamiatkami. Pre turistov sa odporúča navštíviť vyvieračku Zrubárka, ktorou je prameň v údolí medzi vodnou nádržou a lomom. Na tomto chránenom území môžete nájsť výdatné krasové pramene. Smerom na juh nájdete obec Dolná Krupá s nádherným kaštieľom postaveným za čias Uhorska a patriacim medzi najkrajšie architektúry na Slovensku. Na severe je už spomínaná obec Brezová pod Bradlom, kde okrem známej mohyly nájdete veľké množstvo pamätníkov viacerých známych osobností Slovenska, ako napríklad Štefana Osuského. Z väčších okolitých miest spomenieme Senicu, Myjavu, Piešťany či vzdialenejšiu Trnavu.

Je tu leto a vy sa chcete niekde schladiť? Priamo v obci Dobrá Voda nenájdete žiadne väčšie kúpalisko, no stačí prejsť len niekoľko kilometrov a napríklad v Senici nájdete areál, ktorý vám poskytne miesto pre oddych a zábavu. Môžete taktiež navštíviť vodnú nádrž Sĺňava pri Piešťanoch, ktorá je medzi turistami veľmi obľúbeným miestom, či už na kúpanie, prechádzky alebo turistiku.

Vďaka peknému prostrediu máte k dispozícií predovšetkým chatky, ktoré sa nachádzajú priamo v prírode a vy si budete môcť oddýchnuť od hluku mesta. Či už dovolenkujete s rodinou alebo priateľmi, môžete si zaobstarať väčšiu chalupu s vonkajším bazénom, aby ste si v letných mesiacoch mohli užívať aj vo vode. Ak by ste mali záujem o iný typ ubytovania, môžete si vybrať spomedzi hotelov, penziónov či apartmánov v susedných väčších mestách.

Ak ste sa ešte nerozhodli a hľadáte pokojné miestečko na letnú dovolenku a na oddych, zamierte do tejto oblasti, obujte si turistickú obuv a vydajte sa skúmať jedinečné zákutia prírody.