Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Čilistov

Odoslať
Lokalita
Typ pobytu

Vyberte si obec/mesto: Rovinka (1)

Čilistov

Rozhodli ste sa objaviť čaro južného Slovenska? Jedným zaujímavým miestom je rekreačná oblasť Čilistov rozprestierajúca sa pri pobreží Dunaja. Je jednou z piatich častí mesta Šamorín, ktoré leží v Podunajskej nížine na Žitnom ostrove, pri vodnom diele Gabčíkovo.

Ak uprednostňujete aktívny oddych pred pasívnym, vyberte sa na bicykloch na Dunajskú hrádzu, alebo tzv. Dunajskú cyklomagistrálu. Trasa vedie popri rieke Dunaj cez Rakúsko na Slovensko a pokračuje až do Maďarska. Pokiaľ sa napojíte z Čilistova a zamierite dole na juh, natrafíte na vodné dielo Gabčíkovo, je to v skutku monumentálna stavba - najväčšie vodné dielo na Slovensku. Ak máte dostatok síl a výdrž, môžete pokračovať ďalej. Za Medveďovom sa oplatí zastaviť pri Číčovskom mŕtvom ramene. Je jedným z najzachovalejších a najcennejších miest na Žitnom ostrove. Môžete si to namieriť až do mesta Komárno, no táto cesta vyžaduje veľkú zdatnosť v bicyklovaní. Ak by ste však radi podnikli cykloturistiku aj do inej oblasti, odporúčame navštíviť Kompu - Kyselica, ktorá vás bezplatne prevezie na druhú stranu vodnej nádrže do obce Vojka. Do pozornosti vám dávame Stellplatz Čilistov - karavanové státie, ktoré sa nachádza v oplotenom areáli v danej časti Šamorína. Hneď pri zaparkovaní si môžete všimnúť budovu Šamorínskeho kajak - kanoe klubu, čo znamená, že počas celého dňa môžete sledovať ich tréningy či na súši alebo na vodnom kanály. K dispozícií je takisto možnosť vyskúšať si rybolov.

Vo vzdialenosti 2 km od rekreačnej oblasti sa nachádza Šamorín. Mesto ponúka predovšetkým návštevu sakrálnych a svetských historických pamiatok. Medzi najznámejšie môžeme zaradiť budovu reformovaného kostolu, ktorá je jedným z najstarších a zároveň najkrajších kostolov na Žitnom ostrove. Nájdete tu i známy park sôch slávnych popových hviezd nachádzajúci sa pri autobusovej stanici. Smerom na severozápad od oblasti Čilistov leží obec Hamuliakovo s malým modrým mólom. Ak sa dostanete na toto mólo, niekoľko krát do dňa k nemu chodí čln, ktorý vás prevezie na druhú stranu do Čunova, centra vodných športov. Ak by ste obec navštívili v zimných mesiacoch, môžete si zakorčuľovať na ľade v Hokejovej hale Hamíkovo.

Rozmýšľate kde sa ubytovať? Pod hrádzou stojí hotel so svojím krásnym parkom, lagúnou a lávkou. Cez lávku vás cesta zavedie cez mini-zoo k pláži, kde sa skoro každý víkend konajú rôzne akcie a súťaže. Z areálu hotela sa môžete napojiť na spomínanú Dunajskú cyklomagistrálu, takisto si tu môžete vypožičať bicykle, kolieskové korčule či iné športové potreby. V letných mesiacoch si môžete zahrať športy ako futbal, tenis, plážový volejbal, petangue, squash alebo vyskúšať kajaky a kanoe. Z vnútorných športov sú vám k dispozícií biliard, šípky, stolný futbal, monopoly, poker a ďalšie. Po náročnom dni sa môžete zrelaxovať v „Relax, spa&wellness centrum“ s vírivým bazénom a saunami.

Ak túžite po oddychu a relaxe, nasmerujte svoje kroky práve do tejto rekreačnej oblasti.