Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Chvojnická pahorkatina

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Šaštín - Stráže (1)

Chvojnická pahorkatina

Menšou záhoráckou oblasťou je Chvojnická pahorkatina, ktorá hraničí s Borskou nížinou, Dolnomoravským úvalom, s Bielymi Karpatmi, Myjavskou pahorkatinou a na severe ju lemuje česko - slovenská štátna hranica. Menšie vŕšky tejto oblasti dodávajú Záhorskej nížine milší a zaujímavejší ráz.

Bezpochyby najhistorickejším mestom tejto oblasti, ak nie celej Záhorskej nížiny je mesto Skalica. Pamiatková zóna v centre mesta uchovala historický poklad tohto mestečka a čím ďalej tým je navštevovanejšou destináciou, na ktorú sú Záhoráci patrične hrdí. Aj vy obľubujete históriu v rôznych regiónoch? Nemali by ste preto Skalicu vynechať. Okrem zachovaných hradieb a niekoľkých kostolov s pripojenými kláštormi, sa v mestečku nachádza rotunda, morový stĺp, vyhliadková veža, najkrajší dom mesta Dom kultúry, mlyn bratov Pilárikových a mnohé ďalšie. Nezabudnite sa občerstviť tradičným skalickým trdelníkom a športoví fanúšikovia, by nemali opomenúť hokejovú halu. V blízkosti Skalice je možné vyskúšať si, aké to je držať golfovú palicu a na chvíľku sa zahrať na Tigera Woodsa. Zo Skalice je možné podniknúť výlety do okolitých miest, či do blízkej Českej republiky. Neďaleko mesta sa nachádza rekreačné stredisko Zlatnícka dolina, kde je možnosť kúpania sa na kúpalisku. Preferujete skôr turistiku, respektíve vyhovuje vám turistika v spojení s vodným čvachtaním? Zlatnícka dolina ponúka aj turistické chodníčky do priľahlých Bielych Karpát. Aby ste neboli ochudobnení o nové poznatky a vedomosti, je možné absolvovať v doline hneď niekoľko náučných chodníkov, ktoré vám poodkryjú tajomstvá tejto oblasti, či už Bielych Karpát, miestneho vinohradníctva, či mŕtveho ramena Moravy Lipa. Zlatnícka dolina je popretkávaná viacerými cyklo trasami, takže neváhajte zobrať aj svojho dvojkolesového tátoša. Zaujímavou zastávkou, ktorú neopomenuli ani chlapci z Partičky počas potuliek Slovenskom, je Baťov kanál, po ktorom vás prevezie skúsený profesionál, ale popri ňom môžete absolvovať aj cykloturistiku až do Českej republiky. Čaká vás na ňom ubytovanie, výživná strava a určite kopa krásnych slnečných zážitkov.

Neďaleko Skalice sa nachádza mestečko Holíč. Hoci toto mesto so zvláštnym menom, navštevuje mnoho zahraničných odborníkov, my sami o pokladoch v tomto meste možno ani nevieme. Nachádzajú sa tu holíčske megality, ktoré mali mytologickú funkciu, možno podobnú ako napríklad Stonehenge. Na viacerých boli nájdené vyobrazenia symbolov slovanských, ale aj iných bohov. V Holíčskom zámku sa nachádza mestské múzeum a nie len počas vianočných sviatkov je možné obdivovať drevený betlehem vyrezaný v životnej veľkosti. Z Holíča je opäť možné absolvovať výlety do blízkeho okolia. Ponúka sa možnosť navštíviť susedné Čechy, ale aj napríklad kúpeľné mesto Smrdáky, či pripomenúť si kultúru Habánov vo Veľkých Levároch.

Chceli by ste sa okúpať v prírodnej vode, či ísť na rybačku? Neďaleko ďalšieho významného mesta regiónu Senice, sa nachádza Kunovská Priehrada, obkolesená okolitými vŕškami. Zo Senice je možnosť výletov do hôr, napríklad na zrúcaninu Branč, či do hvezdárne v neďalekom Sobotišti. Autom je to na skok do Brezovej pod Bradlom, kde možno navštíviť mohylu nášho dejateľa Milana Rastislava Štefánika. Slovenských hrdinov nebolo v tomto regióne málo, zo Senice nie je ďaleko do Hlbokého, kde sa nachádza pamätný dom Jozefa Miloslava Hurbana. Radi by ste zažili niečo výnimočné? Choďte sa pozrieť na pštrosiu farmu do Kátova. Tá predsa nie je pravidlom v slovenských končinách.

Gbely sú možno známe naftárskou tradíciou, ale toto mestečko ponúka aj iné prírodnejšie krásy napríklad v podobe Adamovských jazier, ktoré sú v bezprostrednej blízkosti hraničnej rieky Morava. Jazerá sú domovom mnohého vtáctva, je tu vybudovaná drevená rozhľadňa, kde je možné tieto živočíchy pozorovať. Taktiež je možné sa tu kúpať a v tichom prostredí jazier načerpať nové sily. Adamovské jazerá tvoria zastávku mnohých sťahovavých vtákov, čím si zaslúžili pozornosť nie len tejto oblasti, ale aj celého Slovenska. Práve preto môžu byť aj vašou zastávkou pri potulkách po Záhorí, možno vám títo naši okrídlení spoločníci dovolia nakuknúť do ich každodenných starostí zo živočíšnej ríše.

Záhorácke mestečká čakajú na vašu návštevu, aby vám mohli ukázať svoje prírodné krásy, ponúknuť vám možnosť kúpania, či iné zaujímavé atrakcie, ktoré možno nie je také ľahké nájsť hocikde inde. Svoje hlavy budete môcť skloniť v hoteloch, penziónoch, či chatkách a chatových oblastiach.