Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie na Bukovej - Hrudky

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Smolenice (2)

Buková - Hrudky

Západné Slovensko ponúka svoje krásy a rekreáciu aj v podobe rekreačnej oblasti Buková - Hrudky, ktorá sa rozpína okolo vodnej nádrže, vytvorenej z potoka Hrudky. Túto rekreačnú oblasť nájdeme severozápadne od mesta Trnava v Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. Hoci vodná nádrž slúži predovšetkým na zavlažovanie nižšie položených dedín, ako napríklad Plavecký Peter či Plavecký Mikuláš, ponúka možnosti rekreácie v podobe rybolovu, či jednoducho pobytu v prírode. Okolo spomínanej nádrže nájdeme rozosiate chatky, ktoré poskytujú svoje ubytovacie služby pre mladých, rodiny, či starších seniorov.

Najväčšou prednosťou nádrže je, že v letných mesiacoch ponúka možnosti kúpania, člnkovania, či inej vodnej rekreácie v podobe vodných alebo iných letných športov. Nádrž Buková – Hrudky je rajom pre rybárov, ktorí túto svoju záľubu v jej réžii praktikujú celosezónne.

Ďalšou výhodou Bukovej – Hrudky je fakt, že z nej vedie hneď niekoľko obľúbených turistických cestičiek. Neďaleko od nádrže sa nachádza dedinka Buková, ktorá svoj pôvod datuje do dôb Bela IV. Zo Smoleníc možno absolvovať výstup na zrúcaninu hradu Ostrý Kameň. Meno pravdepodobne pochádza od tvaru skaly na ktorom stojí. Zrúcanina sa nachádza západne od najvyššieho vrchu Malých Karpát, od vrchu Záruby. Okrem výhľadu do Bukovskej kotliny a obdivovaniu krásnej prírody, si prídu na svoje aj začínajúci horolezci, ktorí pod hradom nájdu niekoľko cvičných stien. Keď sa vyštveráte až k ruinám hradu, môžete si predstaviť časy jeho najväčšej slávy, keď ho gróf Pálfy využíval ako letné sídlo. Práve tadiaľto viedla aj dôležitá obchodná cesta do českých zemí, tzv. česká cesta. Je ľahké predstaviť si aké náročné muselo byť cestovanie v časoch života tejto dnes už len zrúcaniny. Pozor aby ste hrad neminuli, pretože sa nachádza v hustom lesnom poraste, ktorý dotvára jeho tajuplnú atmosféru. Ďalšou možnou turistickou trasou je zrúcanina Korlátskeho hradu, ktorá sa rovnako spája s českou cestou. Priamo nad nádržou sa vypína vrch Záruby. Prechádzka, či skôr výstup naň ponúka prírodu v podobe striedajúcich sa lesov a rozsiahlejších lúčok. Záruby ponúkajú bohatú vegetáciu chránených rastlín, ale aj rôznych chránených živočíchov. Ak si zoberiete so sebou košík, možno si prinesiete lesnú výslužku. Z Bukovej sa možno peši dostať do rekreačného strediska Jahodník a na tejto pešej prechádzke sa opäť ponúka možnosť obdivovať peknú prírodu. Všetky túry je možné spojiť so Smolenickým zámkom, kde si na obrovskej lúke pri jazierku môžete rozložiť piknikové pochutiny a stráviť príjemný čas obklopení samou zeleňou. Cyklisti sa môžu vybrať do okolitých kopanických vŕškov, ktoré hoci nie sú vysoké, sú však o to krajšie a prívetivejšie.

Možnosť využiť vlastné auto ponúka ďalšie výletné destinácie v okolí Bukovej. Možno sa previesť na Smolenický zámok, navštíviť múzeum Molpír, jaskyňu Driny, zrúcaninu kláštora a kostola Katarínka alebo zrúcaninu hradu Dobrá voda, kde možno využiť kúpalisko ako osvieženie po túre.

Kúpanie v spojení s turistikou, cyklistikou alebo výletmi do okolia môže byť tou najlepšou dovolenkou, ktorú strávite na Slovensku.