Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Borská nížina

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Šaštín - Stráže (1)

Borská nížina

Borská nížina je súčasťou Záhorskej nížiny, typická borovicovými lesmi a viatymi pieskami. Obkolesujú ju Malé Karpaty, Myjavská pahorkatina, Chvojnická pahorkatina a Dolnomoravský úval.

Centrami tejto oblasti sú predovšetkým Malacky a Senica. Malacky sú malé mestečko, ktoré tvorí centrum Borskej nížiny. Mesto ponúka svoju časť histórie v podobe Františkánskeho kostola, Malackého kaštieľa, či podzemných krýpt. Ku kostolu je pripojený kláštor, v ktorom sa dnes nachádza cirkevné gymnázium. Netreba sa však obávať, že v Malackách nie je čo pozerať. Pod kostolom sa nachádzajú zaujímavé a tajomné krypty, kde je pochovaných niekoľko františkánskych mníchov a mešťanov. V pristavenej kaplnke našli večný pokoj aj poslední z rodu Pálfyovcov. V čase komunizmu boli tieto krypty utajované, až nakoniec podľahli vandalom, vďaka čomu došlo k ich opätovnému zrekonštruovaniu a objaveniu. Viete, že Malacky sú jedným z troch miest na svete, kde sú sväté schody? Originál je v Ríme a ďalšia jediná kópia v Jeruzaleme. Aj z tohto dôvodu sú často navštevované veriacimi turistami. V inej časti Malaciek sa nachádza kaštieľ, ku ktorému bola pristavaná nemocnica. Hoci prehliadky v kaštieli sú sprístupnené, najviac vás zrejme uchváti nádherný a udržiavaný park v jeho okolí, ktorý býva dejiskom rôznych podujatí. Židovská synagóga je ďalšou dominantou Malaciek. Dnes sa využíva pre umelecké účely, kde nadaní študenti v prenádhernom prostredí zdokonaľujú svoj talent. Malacky, ako okresné mesto, sú dejiskom viacerých podujatí, z ktorých najnavštevovanejšie sú Prvomájové Malacky, Malacká hudobná jar, Zejdeme sa na hanbálku, kde miestni amatérski herci tradične každý rok predstavujú svoje divadelné umenie, občas skutočne porovnateľné s tým profesionálnym, či tradičná Veľká noc na kaštieli. Okresné záhorácke mestečko čaká na vašu návštevu a aby ste neboli znudení len samou históriou, či parkovou prírodou, príďte sa okúpať na miestne kúpalisko, kde si okrem čvachtania sa môžete zahrať napríklad plážový volejbal.

Z Malaciek nie je ďaleko do rekreačného centra Rudava, neďaleko Malých Levárov. Prírodná voda vás ovlaží a vy si oddýchnete vo voňavom borovicovom areáli. Priamo v stredisku je možnosť ubytovania v chatkách alebo v rámci autokempingu.

Šaštín - Stráže, ako neopomenuteľné mesto regiónu, ponúka svoje vychýrené rekreačné stredisko Gazárka, kde sa počas leta kúpu a slnia rôzni návštevníci. Stredisko je vybavené viacerými chatami, stravovacími službami a všetkým potrebným, pre príjemne strávené letné radovánky. Prírodné jazerá vznikli ťažbou piesku, čo znamená, že si svoje deky môžete rozložiť na pieskových plážach lemovaných borovicami. Nachádza sa tu až päť jazier, ktoré okrem kúpania, slúžia aj na rybolov. Nechce sa vám len nečinne ležať na deke? V areály je možné zahrať si plážový volejbal , tenis, či sa počlnkovať na jazerách. Okrem slnenia sa na pláži, je možné absolvovať turistické, či cykloturistické trasy do blízkeho ale aj vzdialenejšieho okolia. Okrem oddychu za históriou zájdite do známej Baziliky Sedembolestnej Panny Márie.

Senica je známa pre blízku rekreačnú oblasť pri Kunovskej priehrade. Vodná nádrž je ďalším strediskom, kde môžete nechať oddýchnuť svoje ubolené telá, leňošením v prírode a schladením sa v príjemnej vode. Potešia sa aj rybári, ale aj učeniachtiví rekreanti, keďže z Kunovskej priehrady vedie náučný chodník, ktorý možno absolvovať peši, na korčuliach alebo na bicykli. Chýba vám k letnej rekreácii turistika? Aj tú je možné zo Senice absolvovať výletom do obce Podbranč, odkiaľ je možný výstup na zrúcaninu hradu Branč. V neďalekom Sobotišti vám hviezdy spadnú priamo do dlaní v miestnej hvezdárni, v Hlbokom si oprášite slovenskú históriu, kde sa nachádza pamätný dom nášho dejateľa Jozefa Miloslava Hurbana, či sa vyberiete do troška vzdialenejšieho Kátova na pštrosiu farmu. Obohacujúcim výletom istotne budú aj Smrdáky so svojimi chýrnymi liečiacimi účinkami.

Dominantou Borskej nížiny je dozaista rieka Morava a cyklistická trasa popri nej, ktorá vedie už zo Stupavy. Hojnú premávku cyklistov na trase smerom k Devínu, či dokonca cez novootvorený cyklistický most do rakúskeho Schlosshofu, vynahradí v slnečný deň, krásna príroda okolia Moravy, vysoký výskyt bocianov, volaviek, či labutí a ešte k tomu pocit, že ste troška zabrali do nôh na bicykli. Zo Stupavy vedie niekoľko ďalších turistických a cykloturistických chodníčkov na obľúbené lesné stredisko Košariská, či do známej Marianky, kde sa môžete napiť priamo zo svätého prameňa. V samotnom mestečku je bývalý kaštieľ, ktorí dnes hostí seniorov a za ním krásny park, na dopoludňajšie prechádzky.

Príďte pozdraviť rázovitých Záhorákov, ktorí neváhajú pomôcť s ubytovaním, ponúknuť vám výdatnú stravu, či dokonca odhaliť vám tajomstvá tohto zaujímavého regiónu.