Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Ubytovanie Bodíky

Odoslať

Vyberte si obec/mesto: Vojka nad Dunajom (1)

Bodíky

Bodíky ležia na pravej strane dunajského kanála v južnej časti Žitného ostrova. Táto maličká obec je ideálnym miestom na nerušený oddych v prostredí skutočnej prírody.

Bodíky sú 12 km vzdialené od Gabčíkova, preto by vo vašom dovolenkovom programe nemal chýbať výlet loďou na Gabčíkovskej nádrži. V letných mesiacoch sa schladíte na termálnom kúpalisku. Slnečné počasie môžete využiť napríklad na cyklistiku či jazdu na kolieskových korčuliach na Dunajskej hrádzi. Z Bodíkov do Dunajskej Stredy je to necelých 25 km, tak ak budete mať chuť, venujte svoj čas aj tomuto históriou nabitému mestu. Učaruje vám krásna budova Žltého kaštieľa z 18. storočia či Rímskokatolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie.

Neďaleko Bodíkov sa nachádza prírodná pamiatka Kráľová lúka, ktorá chráni zvyšok mŕtveho ramena Dunaja s vodnými, močiarnymi a lúčnymi spoločenstvami. Ak vás zaujíma fauna a flóra, vyberte sa na Ostrov Orliaka morského, ktorý je prírodnou rezerváciou. Odfotografovať si môžete jediné hniezdo tohto vtáka v celej Európe. S vašimi ratolesťami si môžete urobiť netradičnú hodinu prírodovedy, žijú tu totiž aj iné vzácne druhy vtákov ako Kormorán veľký či Volavka popolavá.

Medzi turistami obľúbené vodné plochy, kde sa dá v pokoji tráviť dovolenkový čas, patrí Šulianske a Bodícke jazero. Lokalita Šulianskeho jazera je rekreačný areál v prekrásnej prírode, vzdialený 35 km od Bratislavy. Láka vás ubytovanie priamo pri jazere? Zarezervujte si jednu z miestnych chatiek a lúče slnka odrážajúce sa od vodnej hladiny vám budú robiť spoločnosť pri raňajkách. Jazero Bodíky je rovnako obklopené „víkendovými“ domčekmi, ktoré si jednoducho prenajmete a od brehu jazera vás bude deliť iba 30 m. Jazero je v strede predelené polostrovom, na ktorom si pochutíte na tradičnom lángoši či štipľavej klobáske. Voda je čistá, aj vďaka štrkovým brehom a podložiu, ktoré udržujú vodu číru. Vstup do jazera má komfortný prístup, tak sa nemusíte obávať o vašich malých nezbedníkov. Trávnaté okolie využite na športové aktivity vo dvojici akou je napríklad bedminton. Za zábavou odporúčame susediace jazero Vojka nad Dunajom, kde reštaurácia Čárda, sľubuje živú hudbu aj vo večerných hodinách.

Romantiku tejto chránenej prírodnej oblasti môžete vychutnávať nerušene aj v stane, stačí si nájsť rovnomernú plochu na kempovanie. Zoberte so sebou dobrú partiu, gitaru a letné táboráky na tomto mieste sa stanú vašou tradíciou.

Pre nadšencov ľahkého adrenalínu je priam stvorený splav Bodíckeho ramena. Je to jedno z posledných miest na Slovensku, kde môžete pozorovať čistotu dunajskej prírody. Rameno vzniklo po otvorení vodného diela Gabčíkovo. Splav ramena je nenáročný vzhľadom na pomalý tok vody. Začať môžete už v Čunove a popri štátnej hranici budete rýchlosťou maximálne 7 km za hodinu tými pravými vodákmi. Miestami budete obdivovať hladinu posiatu leknami, preto by vo vašej výbave nemal chýbať fotoaparát. Partia kamarátov, ktorí milujú vodné športy a rafting si tu určite príde na svoje.

Pre vytrvalých rybárov ponúka voda v ramenách ideálne podmienky. Je potvrdené, že sa tu nachádza množstvo rýb, ktoré neskôr skončia možno aj na vašom tanieri.

Bratislavčania sa k jazerám dostanú bez problémov. Autom po hrádzi cez Čunovský vodný stupeň alebo kompou, ktorá vás preplaví cez nové rameno Dunaja. Na kompu nasadnete v obci Kyselica. Cyklistom je sem určená trasa cez Dunajskú cyklomagistrálu. Pre tých, ktorý sa rozhodnú stráviť dovolenku na Bodíkoch, ale uprednostňujú komfortnejšie ubytovanie, je hlavné mesto tá správna voľba. V neďalekej Bratislave máte na výber viac než stovku najrozličnejších hotelov a penziónov.

Ani na jeseň či zimu sa v okolí Bodíkov nebudete nudiť. Plavky vymeňte za vetrovku a vydajte sa na nenáročnú turistiku do okolia. Telu doprajete čerstvý vzduch a dušu pohladíte obdivom na tajomné zákutia Dunajských ramien.

Staré koryto Dunaja je skutočným prírodným rajom. Ak vaše dovolenkové „ ja“ ešte nenašlo tú správnu oddychovú destináciu na letnú dovolenku, navštívte Bodíky. Spoznáte nedotknutý kraj s možnosťami na splavovanie, rybárčenie, kúpanie aj cyklistiku.