Ubytovanie na Slovensku

priame kontakty na ubytovateľov

Nemáte žiadne obľubené objekty.

Ste tu nový?
Pridajte Vaše ubytovanie na Ubytko.SK a Ubytovanie.INFO

Chcem sa zaregistrovať

Ak máte problém s prihlásením, kontaktujte nás. Radi Vám pomôžeme :)

Prihlasujem...  
Zabudli ste heslo?
Nevadí, pošleme Vám nové

Príbeh vzniku

Myšlienka portálu s priamym kontaktom na ubytovateľov vznikala postupne. Prvým (veľmi veľmi dávnym) impulzom bolo, keď nás niekoľko ubytovateľov registrovaných na našom portáli DOVOLENKY.sk poprosilo, či by sme pri ich objekte nemohli zverejniť ich telefónne číslo. Postupne si čoraz viac návštevníkov portálu DOVOLENKY.sk pýtalo priamy telefonický kontakt na ubytovateľa aj napriek tomu, že tento portál takéto kontakty neposkytuje.

Ďalším dôvodom bol vznik mnohých portálov zameraných na poskytovanie priamych kontaktov na ubytovateľov, pričom väčšina z nich je spracovaná neprofesionálne, majú nízku alebo žiadnu návštevnosť, ich cenová politika je netransparentná a často nie je jasné, kto stojí za portálom. Zároveň vznikajú rôzne mutácie už existujúcich stránok za ktoré je treba platiť znova a znova. Mnoho krát nás kontaktovali majitelia ubytovacích zariadení a žiadali nás o radu s tým, že sa v spleti portálov veľmi ťažko orientujú a stáva sa im, že sa vo svojej investícii do reklamy „popália“.

Preto sme sa v roku 2009 rozhodli, že v spolupráci s ubytovateľmi pripravíme portál, ktorý by spĺňal všetky ich požiadavky, garantoval by kvalitu, bol by transparentný a cenovo prístupný.

2010 - OSTRÝ ŠTART
Po roku analýz, príprav a vývoja sme na prelome júna/júla 2010 spustili portál Ubytovanie.INFO a zahájili sme registráciu ubytovateľov. Za prvých 6 mesiacov fungovania sa na portál zaregistrovalo viac ako 800 ubytovateľov.

2011 - PORTÁL V ZÁBEHU 
Rok 2011 bol rokom dolaďovania portálu, resp. rokom „vychytávania múch“ :) Podrobne sme skúmali požiadavky ubytovateľov, sledovali správanie návštevníkov portálu a snažili sme sa portál upraviť tak, aby bol pre obe skupiny „user friendly“. Ďalšou významnou zmenou a posunom vpred bol kompletný grafický redizajn portálu.

2012 - AKVIZÍCIE S CIEĽOM BUDOVANIA ZNAČKY
Rok 2012 je rokom akvizícií a zároveň rokom, kedy sme prekročili hranicu 2000 registrovaných ubytovateľov. Keďže doména .INFO nie je v našich končinách veľmi rozšírená, snažíme sa získať doménu .SK, ktorá by bola silná a ľahko zapamätateľná. Po dlhých a pomerne zložitých jednaniach sa nám nakoniec podarilo získať doménu Ubytko.SK a v Čechách doménu Ubytko.CZ :)